הפעלת המזגנים תגדיל  בכ-20% את חשבון החשמל באוגוסט

הפעלת המזגנים תגדיל בכ-20% את חשבון החשמל באוגוסט

עומס החום החריג שנרשם במהלך חודש אוגוסט, שהביא עימו טמפרטורות קיצוניות במיוחד לצד אחוזי לחות גבוהים, עשוי לייקר את חשבון החשמל שלנו בכ-20 אחוז.

מדובר בתוספת הנאמדת בכ-60-80 שקל לחשבון חשמל העומד על 700 שקל לחודשיים.
שיא צריכת החשמל נשבר נכון לכתיבת שורות אלה, פעמיים תוך יומיים. שיא הביקוש שעמד על 11,930 מגה-וואט מאז ה-12 בינואר השנה, נשבר ביום ראשון ה-2 לאוגוסט עם צריכה של 12,525 מגה-וואט. יממה לאחר מכן בצהרי ה-3 לאוגוסט שוב נרשם שיא חדש - 12,800 מגה-וואט. 
מנתוני חברת החשמל עולה כי בשבוע הראשון של חודש אוגוסט צרכו תושבי מדינת ישראל כ-250 מיליון מגה-וואט, כמות גבוהה בהרבה מזו שנרשמה בתקופות המקבילות בשנתיים האחרונות.
יש לציין כי אלמלא הוזלו תעריפי החשמל בשיעור של 10 אחוז בתחילת השנה, בשל השימוש בגז טבעי, העלויות היו כבדות יותר. עם זאת, בשל מגבלות ביכולות הזרמת הגז בצנרת ממאגר תמר, שהגיעה לשיא הקיבולת האפשרית, חברת חשמל המשתמשת באופן קבוע בגז טבעי, נאלצה לשוב ולהשתמש במהלך גל החום בסולר ובמזוט הנחשבים לדלקים יקרים ומזהמים.
מי שרוצה להתעודד יכול להתנחם בבשורה כי במהלך ספטמבר יירדו תעריפי החשמל בכ-7 אחוז לאור הירידה הניכרת שחלה במחירי הפחם שבו משתמשת חברת החשמל, ובשער הדולר.
תעריף החשמל שעומד כיום על 57.35 אגורות לקוט”ש, צפוי לרדת לכדי 53.3 אגורות. היקף ההפחתה הסופי והחלוקה בין המגזר הביתי והתעשייתי ייקבעו לאחר שימוע.
 


פי.סי.חץ