לא בצינורות המקובלים

לא בצינורות המקובלים

דליפה קטנה - צרה גדולה: המכלול המושלם לאיתור דליפות קררים במערכות מיזוג אוויר, קירור וחימום

 
בעלי מקצוע רבים העוסקים במערכות קירור, חימום ומיזוג אוויר נתקלים לא מעט בדליפות שגורמות לאיבוד קרר ופוגעות בפעולת המערכת. אנשי המקצוע הללו שואלים את עצמם לא פעם מהי השיטה היעילה והפשוטה ביותר לגילוי מהיר של הדליפה ותיקון התקלה? הפתרון לכך נעוץ בהכרת השיטות של יצרני מכשירים לגילוי דליפות והתאמת המכשור לכל בעיה קיימת.
הדרך הפשוטה לגילוי דליפות מבוססת על חומר בעל הרכב כימי דמוי סבון, פיתוח יחודי של חברת REFRIGERATION TECHNOLOGIES אשר מכסה את אזור הדליפה הנבדק ומייצר בועות כאשר דולף גז מהמערכת בנקודה הנבדקת. מדובר בפתרון יעיל וזול באופן יחסי.
לעיתים אנו נמצאים במערכת מסועפת עם גישה לא נוחה לכל הפרטים הקטנים. במקרה כזה גלאי אלקטרוני של חברת MASTERCOOL יהווה פתרון טוב בכך שהוא יזהה את אזור הדליפה ועל ידי הרחת הגז יאתר את נקודת הדליפה עצמה. גלאי הדליפות האלקטרוני ניחן ביכולת כיול אוטומטית קבועה ומגוון דרגות רגישות לטובת איתור מוקד התקלה.
 
פתרון נוסף ויעיל מאוד הוא גלאי הדליפות הזרחני של חברת SPECTRONICS שפיתחה נוסחה של חומר זרחני אשר מסיס בשמן ומאושר על ידי רוב יצרני המדחסים. הצבע הזרחני ייסחף בכל צנרת הגז ובעזרת פנס UV ומשקפי סינון מיוחדים, נוכל לראות את הדליפה בקלות. היתרון של השיטה הזאת הוא היכולת לשלוט על המערכת לאורך זמן ולגלות את הדליפות כל זמן שהזרחן קיים במערכת. זהו פתרון שימושי מאוד עבור חברות תחזוקה של צ’ילרים ובשנים האחרונות נכנס לשימוש גם במערכות VRF.
גלאי דליפות אולטרסוני מתאים למערכות תעשיתיות ומשמש אנשי מקצוע רבים העוסקים בצנרת כמו מרכזים רפואיים ובתי חולים. בדומה למערכת מיזוג אוויר או קירור, בעת דליפה השפעת הפרשי הלחצים יוצרת תופעה של צלילים בתדרים גבוהים וגלאי הדליפות האולטרסוני שפותח על ידי חברת SPECTROLINE מיועד לזהות את התדרים הללו. יחד עם השילוב של אוזניות מבודדות רעשים ועם הגברת התדרים שנובעים מהדליפה, יתאפשר זיהוי קל ופשוט של מוקדי הדליפה.


פי.סי.חץ