מהיר וקטלני

מהיר וקטלני

זריקה הממיסה קרח בתוך דקות וקצף קטלני המשמיד בקטריות במערכות קירור וחימום יוצגו לראשונה בתערוכת ACLIMA

חברת מ.כ אור-שי תציג שני חידושים יוצאי דופן במסגרת ACLIMA, התערוכה הבינלאומית ה-23 למיזוג אוויר, קירור, חימום, אוורור והתייעלות אנרגטית, שתתקיים בגני התערוכה בימים ג’-ה’ ה-5-3 בנובמבר 2015. 
הראשון הוא פתרון לתסמונת “הבניין החולה” המתבטאת בהשפעות בריאותיות חריפות, מהן סובלים השוהים בבניין כתוצאה, בין השאר, מזיהומים מצטברים במערכות הקירור והחימום. קצף מיוחד המותז או מוזרק אל פתחי הקירור והחימום מחסל את הבקטריות ואת הטחב שהצטבר, ומוצר מתקדם יותר אף מנקה את הבוצה והלכלוך. מוצר נוסף אף חודר אל עבר הצינורות העמוקים יותר ומנקה אף אותם.  
בסדרת קטלני הבקטריות שלושה מוצרים: קצף קוטל בקטריות המחסל עובש בקטריות וחיידקים, מתאים גם למערכות מיזוג רכב, מנטרל ריחות לא נעימים, שומר על איכות אוויר גבוהה ומפזר בחלל ניחוחות רעננים. השני הוא תרסיס ניקוי סוללות הקוטל חיידקים, מחסל עובש וחיידקים ומנטרל ריחות לא נעימים. השלישי הוא קצף מנקה מעבים ומאיידים היעיל במיוחד נגד חלודה, מסיר שומנים ומשקעים אורגניים, אבק ובוצה, מגן על הסוללה ומותיר שכבת מגן נגד חלודה.   
החידוש השני הוא ה-Axe, ממיס קרח ייחודי המוזרק ישירות על הקרח וגורם ל”הלם” ולהפשרתו בתוך דקות מבלי לפגוע במזון או בסביבה. עד כה היה צורך בהשבתת המכשיר והמתנה שהקרח ימס או שבירתו באמצעות כלי עבודה. הצטברות קרח היא אחת הבעיות האקוטיות בכל הנוגע למערכות קירור כגון מזגנים ומקררים, וגורמת לשיבוש שיגרת העבודה ולבזבוז כספים רב. הממיסים יעילים להפשרת מאיידים במקררים ביתיים ומסחריים, מתאימים למזגנים עם כל סוגי הגזים, מסירים הצטברות קרח מברזים ומשסתומים ואין צורך לשטוף אותם לאחר השימוש. 
סדרת ממיסי הקרח נחלקת לשניים. הראשונה היא AXE היעילה להפשרת מאיידים במקררים ביתיים ומסחריים מהצד החיצוני שלהם, השנייה היא Ice Free למערכת הפנימית. מזרק ה-Ice Free מכיל חומר המתרכב כימית עם מולקולות לחות אשר נמצאות בגז המזגנים ומונע מהן להתגבש לקרח. הבעיה של לחות במערכת הינה בעיה נפוצה מאוד אשר בעבר הייתה גורמת להשבתה מלאה של מערכת המיזוג ו/או הקירור. הטכנאי היה אמור להחליף פעמים רבות מייבשים במערכת או, במקרים קיצוניים, לשאוב את גז הקירור, לבצע וואקום עמוק ולהכניס גז נקי ויבש. הפתרון של החברה האיטלקית Errecom בעצם חוסך זמן רב כאשר הזרקה של חומר אשר אורכת כ-5 דקות, חוסכת עבודה של שעות ואף יותר.
חומר נוסף אשר חוסך מינימום 20% מהוצאות החשמל והאחזקה במערכות ישנות הינו Cool-Shoot, זוהי תרכובת של שמן איכותי אשר ביחד עם שני מרכיבים סינטטיים פעילים ממיסים את שאריות השמן מדפנות הצנרת הפנימית וממחליפי החום. בנוסף לחיסכון בחשמל החומר גורם לירידת טמפרטורה של עד 4°c’=, מוריד את פליטת גזי החממה, מפחית רעשי מדחס, רעידות ורעש.
 


פי.סי.חץ