אלקטרה ועיריית נתניה התקינו מזגן סולארי בסוכת המציל

אלקטרה ועיריית נתניה התקינו מזגן סולארי בסוכת המציל

אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים בשילוב עיריית נתניה, החלו לאחרונה בפיילוט ראשון מסוגו בישראל במסגרתו תותקן בסוכת המציל בחוף סירונית בעיר מערכת מיזוג אוויר חסכונית, הפועלת על אנרגיית השמש.

אלקטרה SOLAR אינוורטר הינו מזגן חדשני הפועל הן על חשמל והן על אנרגיית השמש באמצעות פאנל פוטו-וולטאי, סוללה נטענת ומערכת פיקוד ובקרה ממוחשבת. ההספק של המזגן הינו 12,000 BTU/h, מה שהופך אותו לאופטימלי לחדרים בגודל של עד 15 מ”ר כמו צימרים, משרדי מכירות, קרוואנים, אתרים מרוחקים עם אספקת חשמל לא סדירה ועוד.
יגיל וויט, מנכ”ל אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים: “בחרנו לקיים את ההתקנה הראשונה של המערכת בסוכת מציל הממוקמת בקו ראשון לים, סביבה המאופיינת ברמת מליחות גבוהה ביותר, חום, לחות וסופות חול ואבק. הקו שהוביל אותנו בבחירה ציין וויט הוא שהצלחת פעולת המערכת בסביבה זאת בצורה עקבית במסגרת הזמן שנקבעה- לבטח תאפשר פעולה בצורה אמינה בכל מקום ברחבי הארץ”.
עד כה נמנעו המצילים בערי החוף מהתקנת מזגן בסוכות ממניעים של חיסכון בחשמל ובטיחות. לאחר שנציגי אלקטרה נפגשו עם מספר סמנכ”לי חופים בעיריות ושמעו את צורכיהם, נמצא כי מערכת המיזוג הסולארית עונה בצורה מיטבית על הדרישות שעלו בקרב נציגי מנהל החופים של נתניה.  
“מעבר לחיסכון בחשמל, לעמידה בתקני הבטיחות ולהתאמה לקו החדשנות שמובילה עיריית נתניה, בעלת תו האיכות הבינלאומי “הדגל הכחול” לכל חופיה, מערכת המיזוג תסייע בשיפור תנאי העבודה בכל תנאי האקלים, ואנו מברכים על כך”, אמר ציון שדה, ראש מנהלת החופים בעיריית נתניה. 
באלקטרה צופים כי בהתאם לתהליך שהתרחש בענף הרכב עם כניסתן של המכוניות ההיברידיות שעם השנים הגדילו את נתחי השוק שלהן בצורה עקבית, כך יתרחש גם בענף מיזוג האוויר כשעל פי תחזית החברה תוך שלוש שנים יימכרו בישראל כ-15 אלף יחידות של מערכות מיזוג סולאריות. 
המערכת החדשנית של אלקטרה יודעת לנהל באופן חכם את אספקת הכוח למזגן בהתאם למצב ייצור החשמל מהשמש. כמו כן, המערכת יודעת לתעל את אספקת החשמל ולצמצם באופן משמעותי את עלויות הצריכה וזאת על ידי ניתוב בין המערכת הסולארית למערכת החשמל על פי זמני היום. למשל, בשעות היום היקרות המזגן יקבל חשמל מהפאנלים הסולאריים ויפחית את צריכת החשמל מהרשת.  
מחירה המומלץ לצרכן של מערכת אלקטרה SOLAR הינה 4,800 ש’’ח ואינו כולל פאנל וסוללה שנרכשים בנפרד.
 
 
*בתמונה - המזגן הסולארי הראשון בישראל שהתקינה אלקטרה בסוכת מציל בנתניה. צילום נמרוד גליקמן










פי.סי.חץ