פטנט ישראלי חדש מונע נפילות של חוות שרתים

פטנט ישראלי חדש מונע נפילות של חוות שרתים

השירות המתקדם מבצע בדיקה מלאה של מערכות מיזוג האוויר, החשמל, ומערכות שליטה ובקרה בזמן אמת

חברת אלכסנדר שניידר חשפה לראשונה שירות חדש וייחודי לבדיקה והסמכה של חוות שרתים חדשות. מדובר בשירות מתקדם המבצע בדיקה מלאה של מערכות מיזוג האוויר, החשמל, מערכות שליטה ובקרה, יתירות ויעילות אנרגטית בזמן אמת. כל זאת מבלי לסכן את ציוד המחשוב והתקשורת של הארגון. השירות מבוסס על מערכות חומרה ותוכנה חדשניות אשר פותחו על ידי אלכסנדר שניידר ושותפיה העסקיים ונמצאות בתהליך רישום פטנט. 
“מדובר בשירות מהפכני שלא היה קיים עד כה”, אמר שלום אביטן, סמנכ”ל טכנולוגיות באלכסנדר שניידר על השירות החדש שהוצג בתערוכת אקלימה. “הוא מכוון למענה לצרכי כל המעורבים בפרויקט של הקמת חוות שרתים (חדרי מחשב או Data Centers) המעוניינים להבטיח שהמתקן הקריטי החדש שבנו לא ‘ייפול’ תוך כדי עבודה עקב שגיאת תכנון או ביצוע. מתכנני מיזוג האוויר והחשמל, הקבלנים המבצעים, ספקי הציוד ובייחוד הלקוח הסופי, לכל אלו יש צורך קריטי להבטיח את פעילותו התקינה של המתקן החדש לאורך זמן”. 
חוות השרתים היא מתקן חיוני לכל ארגון לצורך פעילותו, בין אם היא פעילות עסקית, פעילות מבצעית במקרה של כוחות ביטחון או פעילות שלטונית במקרה של ארגון ממשלתי. הרציפות העסקית של הארגון תלויה בחוות השרתים. במקרה של “נפילה” של חדר המחשב, הארגון משותק והנזק לאובדן הכנסות ומוניטין הוא עצום. 
חדרי מחשב מוקמים תוך ראיה ארוכת תווך עם תשתיות אנרגיה עודפות המאפשרות גידול הדרגתי של הציוד בחדרים ללא השבתת החדר מחד ומאידך עם יתירות אנרגטית הנובעת מדרישות אמינות. בשל כך, חדרי מחשב חדשים מופעלים עם ציוד אנרגיה בתפוקות גבוהות אשר אינן מנוצלות בעת מסירת המתקן. כתוצאה מכך, עומס פעיל בחדרים בעת מסירתם מהווה רק חלק מאותו עומס עבורו הם מתוכננים. בתנאים אלה קיימת הסתברות גבוהה מאוד של תקלות סמויות שלא באות לידי ביטוי בעומסים נמוכים. חשיפתן של תקלות אלה עלולה להתרחש רק לאחר פרק זמן ממושך ממועד מסירת החדר, כאשר הוא נמצא בשיא הפעילות ונדרשת רמת זמינות גבוהה.  
“השירות מבוסס על מערכות בדיקה המדמות את פעולת השרתים מבחינה חשמלית, ספיקת אוויר וחום” הוסיף שלום אביטן. “באמצעות חיישנים אלחוטיים ותוכנה ייחודית אנו מקבלים מפת חום דינאמית של המתקן ומזהים פוטנציאל לתקלות. בנוסף, אנו בודקים את יתירות מערכות מיזוג האוויר והחשמל במספר רמות עומס עד ל-100% מעומס התכנון המלא. באמצעות ההסמכה המבצעית אנו מסוגלים לזהות תקלות ביצוע ו/או תכנון סמויות, לאפשר ללקוח לקבל חדר מחשב שנבדק מעשית במצבי קיצון תכנוניים ולאפשר למתכנן ולקבלן לאמת את התכנון מול הביצוע, דהיינו להוות מעין “תעודת כשרות” לכל הגורמים המשתתפים בהקמת חדר מחשב”. 
השירות החדש נוסה בהצלחה במתקני ממשלה, חברות היי-טק, בנקים וחברות ביטוח במהלך השנה האחרונה.  
חברת אלכסנדר שניידר מספקת פתרונות איכותיים ובעלי יעילות אנרגטית גבוהה, המאפשרים חיסכון בעלויות לחוות שרתים ומעבדות, מערכות מיזוג אוויר, חשמל ותקשורת. החברה הינה נציגה בלעדית בישראל של חברות מובילות כגון אמרסון, ליברט, פנדואיט ורריטאן. 


פי.סי.חץ