מאגר הקרח החסכוני בעולם

מאגר הקרח החסכוני בעולם

חברת FAFCO השווייצרית, הציגה בתערוכת ACLIMA את ה- ICEBAT, שיחסוך כ-30% מהוצאות הצרכנים על מיזוג אוויר או קירור בתהליכים תעשייתיים.

חברת פאפקו הציגה את ה- ICEBAT, הנותן מענה לעלויות החשמל הגבוהות שמשלמים צרכני אנרגיה גדולים, אשר אחוז גבוה מתוכן (בין 50-70%) הן על צריכת קור לטובת מיזוג אוויר או קירור . לאחר השלמת מאות פרוייקטים ברחבי העולם, פאפקו, אשר הקימה שלוחה בישראל בשם פאפקו ישראל, בניהולו של מאיר רוסמן, ביצעה פרוייקט בהרצליה אשר תוכנן לראשונה בידי משרד המהנדסים "אסא אהרוני" (ובהמשך הצטרפו אחרים).
 
המאגר שהותקן בהרצליה אוגר מעל 1,100 טון קירור שעתי בטמפרטורת 0 מעלות צלסיוס. המאגר תוכנן באופן שיפתור שורה ארוכה של בעיות טכנולוגיות, סביבתיות וכלכליות שקיימות (למשל: הקטנת גודל החיבור לתשתיות הולכת החשמל). בנוסף, פאפקו היחידה בעולם שהציגה פתרון הממקסם את השטח הקיים אצל הצרכן, הודות ליכולות הייצור הגמישות של פאפקו ופשטות ההרכבה באתר של מאגר מסוג זה. החיסכון השנתי הצפוי של הצרכן עשוי לעמוד על כ- 30% ביחס להוצאות ללא מאגל אגירה ('ICELOOP').
 
לקוחות FAFCO יעקבו אחרי ביצועי ICEBAT באמצעות מערכת ממוחשבת שתבדוק ותעקוב עבורם באופן שוטף ומדוקדק אחר החיסכון הכספי. אגירה מסוג זה תוכל אף לסייע ללקוחות פאפקו לקבל הסמכת LEED  של בנייה ירוקה, ולהכלל בתכנית הממשלתית לסבסוד פרוייקטים המצמצמים פליטות של צ'ילרים ישנים (ניתן להמנע מרכישת צ'ילר חדש!).  
 
חברת פאפקו הציגה בנוסף גם פיתוחים חדשניים של אגירה בPCM (phase change material) אשר מאפשרים אגירה בטמפ' נמוכות מ-0 וגבוהות מ-0, לטובת שיפור הCOP הכולל של מערכת אספקת הקור, 
דגם של מאגר ICEBAT  שהגיע לאחרונה לנמל התעופה בן גוריון, ולאחר התערוכה יועמד לתצוגה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. 
 


פי.סי.חץ