פתרון רב מערכתי

פתרון רב מערכתי

הביקוש לצ’ילרים חדשים וחסכוניים באנרגיה ולמערכות VRF החסכוניות והאמינות, אמור להוות את מנוף הצמיחה של חברת יוניק מערכות הפועלת להרחבת הנוכחות של החברות היטאצ’י ורוס בשוק המיזוג המסחרי

אלון גני
חברת היטאצ’י וחברת רוס מרחיבות פעילותן בשוק הצ’ילרים בישראל באמצעות יוניק מערכות. הבחירה ביוניק מערכות היא בזכות המותגים הבינלאומיים המובילים שהיא מייצגת לצד הידע והשירות הנלווה שמספקת החברה. 
את יוניק מערכות הקימו אהוד גרייצר, ניסים בר סלע ויגאל ויקינסקי, כחברת אחות של יוניק הנדסה ומיזוג אוויר שנוסדה בשנת 1987 על ידי גרייצר ובר סלע על תקן יצרנית פתרונות מיזוג אוויר מתקדמים המספקת מוצרי מדף קיימים לצד ייצור פתרונות בהתאמה אישית לשווקים המסחריים, התעשייתיים והפרטיים. 
לפני מספר שנים החלה החברה לייצג את החברות היטאצ’י ורוס בשוק הישראלי. עם מכירת יוניק הנדסה ומיזוגה לחברת “הארגז” לפני כשנה (אשר ממשיכה את פעילות הייצור במתכונת הקיימת), החליטו גרייצר ובר סלע להתמקד בהרחבת פעילותן של חברות היטאצ’י ורוס בארץ. 
לפני מספר חודשים מונה אלון אוריאלי למנכ”ל יוניק מערכות. אוריאלי מגיע מתחום הנדל”ן בארץ ובחו”ל והינו בעל נסיון רב בניהול פרויקטים בהיקפים גדולים. במסגרת תפקידו אוריאלי מתמקד בבניית מערך השירות, המכירות וההדרכה ובהגדלת הפעילות בשוק באמצעות זכייה בפרויקטים מובילים לצד שימור הלקוחות הקיימים.
 
“שוק הצ’ילרים בישראל מגיע בהיקפו לכ-160 מיליון ש’’ח בשנה ושוק ה-VRF מגיע לכ-280 מיליון ש’’ח בשנה”, אומר אוריאלי. “השוק צומח בשיעור של עד 10 אחוז כל שנה. אין לי ספק  שהטכנולוגיות המתקדמות של היטאצ’י ורוס, לצד הניסיון והשירות המקצועי שמספקת יוניק מערכות, יאפשרו לנו לצמוח ולהיות שחקן משמעותי יותר בשוק”.
אוריאלי מציין כי הגידול בשוק הנדל”ן לצד הצורך והדרישה להחלפת צ’ילרים ישנים ובזבזניים בחדשים בעלי יעילות אנרגטית גבוהה, בדוקה ומוכחת “יהוו את מנוף הצמיחה של החברה. אנו נפעל לבסס את  מובילות החברה בתחום על ידי אספקת מגוון רחב יותר של מוצרים, כולל הרחבת הפעילות בתחום משאבות החום של רוס”. 
החברות מתכוונות להציג באופן תדיר חידושים בתערוכות וכנסים בתחום. כך לדוגמה הציגה יוניק מערכות בתערוכת אקלימה האחרונה מגוון מוצרים חדשים בינהם מפוח נחשון מדגם קסטה, משאבת חום עם מדחס אינוורטר ועוד.
כמו כן מתכננת החברה לחזק את מערך ההדרכות. בין היתר מתוכנן סמינריון למוצרי רוס, בו ירצו מהנדסים איטלקיים מהחברה ויוצגו מוצרי החברה. 
Rhoss -  מקדמים את תחום הצ’ילרים בעולם 
רוס מייצרת צ’ילרים בעלי תקן Eurovent עם מקדמי יעילות גבוהים מאוד. המוצרים נותנים מענה לצורך בחסכון באנרגיה ולרמת רעש שקטה. 
בין הפרויקטים הבולטים של רוס ניתן למצוא את מיזוג שוק שרונה, בו הייתה דרישה לצ’ילרים ברמות רעש נמוכות ביותר. במסגרת הפרויקט סופקה תפוקה של 1100 טון קירור.
רוס מובילה בעולם את תחום משאבות החום ומציעה מגוון מוצרים בעלי נצילות אנרגטית ואמינות גבוהה. 
לאחרונה הציגה החברה יחידות לטיפול באוויר המיועדות לחדרים נקיים במוסדות תעשייה ובריאות כגון בתי חולים, מעבדות וכדומה. יחידות טיפול אלה עשויות מחומרים חדשניים שעוד לא נראו בתחום זה. מערכות מתוחכמות אלה צפויות להגיע לישראל בחודשים הקרובים.
HITACHI – חסכון של 40% באנרגיה
מזגני VRF של היטאצ’י מבוססים על טכנולוגיית האינוורטר שהיא המתקדמת ביותר בעולם מיזוג האוויר. בטכנולוגיה זו מערכת ממוחשבת מקבלת נתונים מחיישני לחץ, טמפרטורה וזרם המורכבים במזגן ובחלל הממוזג ומפעילה את המדחס ואת כל החלקים הנעים במערכת בנקודת העבודה האופטימאלית לקבלת טמפרטורה מדויקת וקבועה, תוך חיסכון מרבי של עד 40% באנרגיה. מערכות היטאצ’י פועלות ברמות הרעש הנמוכות ביותר וברמת האמינות הגבוהה ביותר.
אחד הפרויקטים הגדולים האחרונים של החברה הינו מיזוג מעונות הסטודנטים באוניבריסטת תל אביב. הפרויקט כלל מיזוג של למעלה מ-1500 חדרים הכולל את המאייד RPIZ 45 ס”מ שהינו הקטן ביותר בשוק כיום!


פי.סי.חץ