הוצאה קטנה - חסכון גדול

הוצאה קטנה - חסכון גדול

טיפולים שוטפים וחיוניים בתחזוקת מערכות מיזוג אוויר, קירור וחימום

באקלים הישראלי בקיץ ובחורף מערכות מיזוג בקירור ישיר/עקיף עובדות כמעט ללא הפסקה ובמלוא התפוקה. אולם עונות המעבר, כאשר הטמפרטורות נוחות, הן זמן טוב להכין את היחידות לעונה הקרובה באמצעות תחזוקה מונעת, שיפור הביצועים ומניעה של כשל עתידי בזמנים קריטיים של המערכת.  
במשך פעולת המערכת מחזור הגז סוחף אתו לחות ושבבים הנפלטים מן הרכיבים במהלך פעולת המערכת. הלחות והשבבים נאגרים במסנן מייבש וכך אנו מקבלים מחזור גז נקי אבל עם יעילות סינון מוגבלת. עם הזמן המסנן מעביר פחות ספיקה ואף עלול להיסתם ולכן מומלץ, במהלך הטיפול העונתי, להחליף את המסננים כדי לשמור על פעולה תקינה של המערכת. 
בחירת מסנן מייבש חשובה מאוד כיוון שבלא מעט מקרים מסננים העשויים ללא בקרת איכות מתפוררים במהלך העבודה ומסבים נזק גדול למערכת. במידה וקיים חשש שלחות חדרה למערכת או שעינית הביקורת מראה לנו על לחות גבוהה, מומלץ לבחור במסנן מייבש בעל קיבולת ספיחת לחות גבוהה כדי לנקות את מחזור הגז וכך נאריך את אורך החיים של המערכת.
חברת PARKER SPORLAN שמפתחת כבר מעל 60 שנה פילטרים, מספקת מסננים באיכות גבוהה המאפשרים ירידת לחץ מינימאלית בזרימת הגז, עומדים בתקן UL האמריקני, ומבטיחים לנו עמידות גבוהה ללא התפוררות במהלך העבודה גם בתנאי עבודה קשים.
ביצועי המערכת מושפעים גם ממחליפי החום. כאשר מחליף החום מלא באבק או בלכלוך שמנוני הנדבק אליו, החלפת החום קטנה ובהתאם ביצועי המערכת קטנים. הדבר אף עשוי להוביל לחזרת נוזל למדחס ולגרום לכשל ביחידה. כדי לשפר את הביצועים, אנו צריכים מעת לעת לנקות את סוללות החלפת החום. סוללות אלו צפופות מדי מכדי להגיע אל כל האזורים המלוכלכים ולכן הפתרון הוא בעזרת חומרים בעלי הרכב כימי שממיס את השומנים והלכלוך. ניתן גם לטפל בסוללות ישנות שלא טופלו הרבה זמן על ידי בחירת חומרים בעלי יכולות ניקוי והמסת שומנים גבוהה הניתנים לריסוס לעומקי הסוללה ולבצע ניקוי יסודי של מחליף החום עד לקבלת סוללה נקייה לחלוטין. 
 
בנוסף, קיימים חומרים המונעים ריחות במאייד ולעיתים גם רצוי למנוע התפתחות בקטריות עם חומר אנטי בקטריאלי וכך נוכל לעבור עונה שלמה עם סוללה נקייה ונעימה.
חברת  REFRIGERATION TECHNOLOGIES פיתחה מגוון מוצרים אקולוגיים וידידותיים לסביבה ולמשתמש בעלי תקן NSF המחמיר של ארה”ב. קבוצת המוצרים המותאמת לטיפול בחלל החדר ואשר מגיעה עם תקן בטיחות מזון, מנקה ביעילות רבה את הסוללות ואינה פוגעת בבריאות המשתמשים.
 


פי.סי.חץ