מחזור תעשיית מיזוג האוויר צפוי להיות 108 מיליארד דולר בשנת 2020

מחזור תעשיית מיזוג האוויר צפוי להיות 108 מיליארד דולר בשנת 2020

השיפור בכלכלה הגלובלית לצד הביקוש הגובר למערכות אנרגיה חסכוניות והבעת האמון של הצרכנים בטכנולוגיה של מערכות המיזוג והקירור, מהווים את הסיבות המרכזיות לצמיחתה הצפויה של התעשייה

ההתחממות הגלובלית והדרישה למערכות בעלות נצילות אנרגטית גבוהה עושים נפלאות לתעשיית מיזוג האוויר, קירור, חימום ואוורור. בשנת 2014 הסתכם המחזור העולמי של התעשייה ב-80.67 מיליארד דולר ואילו בשנת 2020 צפוי המחזור לצמוח לכדי 108.93 מיליארד דולר. כך עולה ממחקר חדש שערכה חברת הייעוץ והמחקר הבינלאומית פרוסט אנד סאליבן ואשר מכסה ציוד ביתי, ציוד מסחרי ותעשייתי, צ’ילרים, משאבות חום, מזגנים מפוצלים, מיני מרכזיים וכדומה.
למרות שהמזגנים המפוצלים נמצאים כיום בראש טבלת המכירות של התעשייה, עורכי המחקר מעריכים שהמזגנים המיני מרכזיים נושפים בעורפם ואף יקחו את הבכורה במהלך תקופת התחזית.
השיפור ההדרגתי בכלכלה הגלובלית לצד הביקוש הגובר למערכות אנרגיה חסכוניות, בד בבד עם הבעת האמון של הצרכנים בטכנולוגיה של מערכות המיזוג והקירור, מהווים את הסיבות המרכזיות להתחזקותה הצפויה של התעשייה על פי אנשי פרוסט אנד סאליבן. מה גם שיצרניות מערכות המיזוג, קירור, חימום ואוורור מצליחות להדביק את הדרישות שמכתיב השוק העולמי ואשר בא לידי ביטוי בין השאר באימוץ טכנולוגיות חדשות וחכמות הנכנסות לשימוש. גורם נוסף שתורם לאופטימיות של עורכי המחקר באשר לגידול הצפוי הנו הרחבת ערוצי השיווק ומגמת המיזוגים והרכישות ההולכת ומתחזקת בקרב השחקניות המרכזיות בתעשייה העולמית.
“יצרני ציוד מיזוג אוויר, קירור, חימום ואוורור נוטים יותר ויותר לאחד כוחות כדי לבצר את מעמדם בשוק”, ציין אנחל סינגה, האנליסט הראשי של פרוסט אנד סאליבן בתחום האנרגיה והסביבה. “לאור הדרישה לציוד וטכנולוגיה מתקדמים המשתלבים האחד עם השני, הספקים השונים יהיו חייבים לעבוד בשיתוף פעולה ולהתאחד עם חברות מנישות טכנולוגיות קטנות יותר, כך שיוכלו להציע סל פתרונות ומוצרים מגוון יותר במטרה לבנות לעצמן בסיס יותר איתן בתעשיית מיזוג האוויר”.
בנוסף למיזוגים ושיתופי פעולה, יידרשו השחקנים המרכזיים בתעשייה לתת מענה מיטבי לצרכנים בעלי תקציב נמוך יחסית בקרב המגזר המסחרי והציבורי, המעוניינים בפתרונות מוזלים יותר אבל בעלי מחזור חיים ארוך ואשר יכולים להניב חסכון משמעותי בטווח הארוך.
“סגירת הפערים בין הידע של הצרכנים למורכבות של מערכות המיזוג, קירור, חימום ואוורור והדרישה של הראשונים לפתרונות ארוכי טווח ובעלי מקדם יעילות גבוה, תהווה תכתיב מרכזי כיצד יראה השוק בארבע השנים הקרובות. 
המפתחות להצלחת הספקים של התעשייה הם: פיתוח מוצרים ברמה הגבוהה ביותר, שימור לקוחות, עמידה חסרת פשרות במועדי אספקה, ומתן שירות ותמיכה על הצד הטוב ביותר”, מדגיש סינגה.


פי.סי.חץ