שואבים עידוד

שואבים עידוד

כ-200 קבלנים, יועצים ואנשי שירות ואחזקה השתתפו ביום העיון של התאחדות קבלני מיזוג אוויר בנושא צ’ילרים ומשאבות סחרור

אלון גני
התאחדות קבלני מיזוג אוויר וחימום בישראל התחילה את השנה השנייה לפעילותה ביום עיון שהוקדש לצ’ילרים ומשאבות סחרור. כ-200 קבלנים, מתכננים, יועצים, מנהלי פרויקטים, ראשי צוותים ואנשי שירות ואחזקה השתתפו באירוע שנערך במלון השרון בהרצליה וכלל ארוחות בוקר וצהריים.
יום העיון שהיה מיועד לעוסקים בביצוע, אחזקה ותכנון של מערכות מיזוג אוויר במתחמים גדולים כגון: קניונים, מרכזי קניות, בתי מלון ומפעלים, הוכתר בהצלחה רבה. מההתאחדות נמסר כי לראשונה בתולדות הענף, התכנסו תחת קורת גג אחת מיטב החברות העוסקות בתחום משאבות הסחרור והצ׳ילרים, ומדובר בהישג עצום מבחינת הארגון שהוקם על מנת למסד את הענף שכן מדובר בפעילות בעלת ערך מוסף רב עבור כל העוסקים בתחום ששואפים להתמקצע.
את הכנס ארגנה ועדת הדרכה וימי עיון שדאגה לשלב הרצאות מקצועיות יחד עם הרצאות עסקיות על מנת להעשיר את הידע של החברים. יום העיון נפתח בארוחת בוקר באולם החסויות וראוי לציין כי 13 חברות העניקו חסות לאירוע והציגו את מוצריהם ושירותיהם ביניהן חברת RHOSS וחברת פיסי חץ, אשר הציגו את החידושים האחרונים בפיקודים ובבקרות בתחום הצ’ילרים. בנוסף, בנק לאומי על ידי בנק לאומי  ורז גל חברה לשיווק דלקנים העניקו הטבות למשתתפי יום העיון, חברת פוינטר העניקה הנחות בניהול צי רכב ופתרונות לחיסכון בשווי רכב בנוסף לתנאים מיוחדים לרכישת רכבי פורד.  
בכניסה למליאה חולקו חוברות הדרכה הכוללות את המצגות והחומרים הטכנים מתוך ההרצאות כך שכל משתתף יוכל לרשום לעצמו את הערותיו ליד המצגות.
גדי סכול, יו”ר הכנס פתח האירוע והציג את סדר היום והתכנים שיועברו. יובל בריק, מנכ”ל ההתאחדות הציג בפני המליאה את תוכנית הפעולה של ההתאחדות לשנה הקרובה. יו”ר ועדת סמ”א משה אור חי הציג בפני הקהל את הוועדה הפועלת לסטנדרטיציה במפרטים ובאופני המדידה בשיתוף עם היועצים המובילים בתחום. אלי מתתיהו, יו”ר ההתאחדות בירך את הנוכחים ואת  נותני החסויות וקרא להמשך שיתוף פעולה והצטרפות של חברות נוספות להתאחדות שפועלת לשימור וקידום הרמה המקצועית של אנשי הענף.
את הצד המקצועי של האירוע פתח שלמה אנגלר, מנכ”ל חברת המניע שערך סקירה מקיפה של משאבות למערכות מיזוג אוויר קירור וחימום, הסביר על מבנה וגרף המשאבה, על דרכים לבחירת משאבה  בהתאם לנתוני הגרפים תוך בחינת היעילות הרצויה, שינויי תדר, נתן דגשים בהתקנה והפעלה וסיים את הרצאתו בהסבר על התקן הישראלי החדש ליעילות מנועים: 3IE.
אחרי שתי הרצאות שיווקיות בנושא הוזלת שווי רכב וטעויות נפוצות בניהול כספים והפסקת קפה, הרצה רוני שריד, מנכ”ל חברת קוונטום על צ’ילרים בספיחה ובספיגה כולל: חיסכון באנרגיה על ידי בחירה בטכנולוגית מיסוב מגנטי, ללא שמן ושינוי מהירות, ויחידת קירור מים בטכנולוגיית ספיחה.
בתום ארוחת צהריים בשרית עשירה במסעדת המלון, מהנדס יעקב לוי, מנכ”ל חברת סופר גלקסי הציג נתונים של התייעלות אנרגטית במערכות צ’ילרים משולבים 4/6PIPE ובוסטרים-ניצול חום שיורי.
 
אלחנן שוורץ, מנכ”ל סולרי אנרגיה מתחדשת נתן סקירה על שילוב פתרונות לחימום מים במערכי צ’ילרים. תוך מתן דוגמאות מהשטח, ואילו עמי לוי, מנכ”ל טריין ישראל הרצה על אפשרויות שונות לחימום בשיטת משאבות חום.
את יום העיון חתמה הרצאתו של עו”ד גל הררי ממשרד גל הררי ושות’ על פגמים במכרזים ודרכים להימנע מפסילה במכרז.
הנהלת ההתאחדות מבקשת למסור כי היא ממשיכה במשנה מרץ בפעילות השוטפת לייצוג האינטרסים של העוסקים בענף תוך דגש כאמור הובלה לשינוי ומיסוד הענף. ב-12 לאפריל תקיים ההתאחדות כנס ארצי בנושא VRF במרכז הכנסים כפר המכביה ברמת גן שיכלול סדרת הרצאות וסקירות מקצועיות בנושא האמור שתפורט בהמשך מעל גבי “קול אייר”.
בכנס צפויים להשתתף  כ-400 איש , הנמנים על צמרת קבלני מיזוג האוויר בארץ והוא מהווה  הזדמנות חשובה עבור ספקי המערכות והציוד לחשוף בפני העוסקים בתחום את המוצרים המובילים בתחום  וליצור עימם קשרים עסקיים.


פי.סי.חץ