נסגרו סניפי שקם אלקטריק בדיזינגוף סנטר ובנס ציונה

נסגרו סניפי שקם אלקטריק בדיזינגוף סנטר ובנס ציונה

כשלושה חודשים לאחר שסגרה את סניפיה בזכרון יעקב ובפארק מת”ם בחיפה, סגרה רשת שקם אלקטריק את הסניף הוותיק והגדול בדיזינגוף סנטר בתל אביב את הסניף ובמתחם ישפארו בנס ציונה, כחלק מההתייעלות שהנהיג מנכ”ל אלקטרה צריכה זאב קלימי.

ששה חודשים אחרי שהחליף ביוני 2014 את יקי ודמני, הכריז קלימי על תוכנית מקיפה של התייעלות הכוללת בין השאר סגירה ובחינה מחודשת של סניפים שאמורים להיפתח במגזר הקמעונות ובמגזר “עשה זאת בעצמך”, ושבסופה יצומצמו כ-19 סניפים של הרשתות הקמעוניות ורשת “עשה זאת בעצמך” מבין 119 סניפים שבבעלותה. כמו כן, כולל המהלך רה־ארגון במצבת כוח האדם, במיוחד בקרב שדרת הניהול.
שני הסניפים שנסגרו מצטרפים לשורה של חנויות שקם אלקטריק שנסגרו במרוצת השנה האחרונה, ובהן החנויות בכרמיאל, צומת קסטינה, מרחביה בעפולה וגנדן בנתניה שהיו סניפים טובים של שקם אלקטריק והוסבו למחסני חשמל. שטחם הממוצע של הסניפים המוסבים עומד על 400 מ”ר בממוצע. ראוי לציין כי בשיאה מנתה שקם אלקטריק 45 סניפים ובחצי השנה האחרונה נסגרו למעלה מ-10 סניפים.
אלקטרה מוצרי צריכה רכשה את השליטה ברשת שקם אלקטריק מידי המדינה ב-1994 לפי שווי של 125 מיליון דולר, ובהמשך העבירה את עסקי המזון של הרשת לשופרסל. בשנת 2007 רכשה החברה את רשת מחסני חשמל תמורת 200 מיליון שקל.
אלקטרה מסרה בעבר כי בכוונתה לצמצם בהדרגה את רשת שקם אלקטריק ולהרחיב במקומה את מחסני חשמל הנחשבת למוזלת. מזה כשנתיים לא נפתחו סניפים חדשים של ‘שקם’, ומייסדי רשת מחסני חשמל יורם בדש ושמוליק מנדזיצקי שחזרו לנהלה תחת אלקטרה, אף קיבלו מנדט להסב כל סניף של שקם שנסגר למחסני חשמל. לדברי “כלכליסט”  מכירות כל סניף של שקם שעבר הסבה למחסני חשמל, עלו באופן ניכר.
במקביל, נסגר לאחרונה סניף של רשת אייס, אף היא בבעלות אלקטרה, בגן שמואל ובמקומו צפוי להיפתח סניף של הרשת המתחרה הום סנטר שבבעלות אליעזר פישמן, בעל המתחם בגן שמואל. במקום הסניף שנסגר פותחת אייס סניף בהשקעה של 3 מיליון שקל במתחם הקניות החדש בעין שמר שישתרע על 2,000 מ”ר ויכלול גם סניף של אוטודיפו.
 
 


פי.סי.חץ