ברימאג ואנרקור הצטרפו לתאגיד המיחזור החברתי “אקומיוניטי”

ברימאג ואנרקור הצטרפו לתאגיד המיחזור החברתי “אקומיוניטי”

מנכ”ל תאגיד אקומיוניטי: “זו הבעת אמון בדרכנו הייחודית לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלויות בתחום המיחזור”

מצטרפים חדשים למהפכת המיחזור האלקטרוני שמוביל תאגיד המיחזור החברתי “אקומיוניטי ERP”: לאחרונה חתמו עם התאגיד מספר רב של חברות ייבוא ושיווק מוצרים אלקטרוניים, לצד עשרות חברות המוגדרות כמחזיקות פסולת אלקטרונית (הכוונה לחברות שעושות שימוש בכל סוגי המוצרים האלקטרוניים והמחשבים, ומחויבות על פי החוק להעביר למיחזור מוצרים שיצאו משימוש). משמעות ההצטרפות היא שמעתה החברות תקיימנה את החובות המוטלות עליהן על פי חוק מיחזור פסולת אלקטרונית באמצעות “אקומיוניטי”, שתפעל לעמידה ביעדי המיחזור שהוטלו בחוק על היבואנים ולהעברת פסולת אלקטרונית שהצטברה אצל החברות למיחזור במפעלים ומתקנים מורשים.                                                               
רשימת החברות שהצטרפו לתאגיד כוללת את יבואני ומשווקי מערכות מיזוג האוויר ברימאג מערכות (LG), אנרקור (Gree) ויניר מערכות (Fujitsu). כמוכן נכללות ברשימה החברות: סמארט, ויז’ואל ד.ג., בינת אלקטרוניקה ובינת תקשורת מחשבים, ATS שיווק והפצה, נטקום מל”מ תים, לאור אנרגיה, HP PPS, מולטילוק, צביקה ארט (קרביץ), אולסייל, UP תקשורת, בראל חשמל ואלקטרוניקה, עידן מרכז דימונה, גלי קור הסלון ואור PC. לצידן חתמו עשרות עסקים המוגדרים בחוק כמחזיקי פסולת אלקטרונית, ביניהם טבע, כתר פלסטיק, בנק מזרחי טפחות, שטראוס גרופ, נוברטיס, חברת החשמל, פלסאון, חוליות, טיבון ויל, המכללה האקדמית קיי, סנו ו-3M.      
  צחי עין גל, מנכ”ל “אקומיוניטי ERP”: “אני רואה בכל התקשרות הבעת אמון מלאה בתאגיד ובדרכו הייחודית לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלויות. מטרתה של אקומיוניטי הינה לקיים את חובות היצרנים והיבואנים על פי החוק ובד בבד להפוך את הפסולת האלקטרונית מנטל אקולוגי - לנכס חברתי. זהו רווח כפול, גם לחברה הישראלית וגם לסביבה”.                                                                                                                        
“אקומיוניטי” הינו תאגיד מיחזור שהוכר על ידי המשרד להגנת הסביבה לצורך יישום הוראות החוק עבור יצרני ויבואני ציוד חשמלי ואלקטרוני. התאגיד ייחודי בכך שחרט על דגלו את קידום העסקתם של אנשים עם מוגבלויות במסגרת מיחזור פסולת אלקטרונית, לצד הכרזתו כי יפעל להשבת הרווחים שיצטברו ברשותו ליבואנים החותמים איתו ולא יחלק רווחים לבעלי המניות, ביניהם תאגיד המיחזור האירופי ERP. בין היבואנים שכבר חתמו עם התאגיד ניתן למצוא את ענקיות הייבוא ח.י. אלקטרוניקה, ניופאן, ברימאג, BSH, ישפאר ורלקו, את חברות הסלולר הגדולות פלאפון, סלקום, פרטנר ויורוקום ואת יבואניות הסוללות המרכזיות אנרג’ייזר, דיפלומט ותדיראן סוללות. כמו כן הצטרפו כ-1,100 נקודות מכירה (חנויות) של ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות, בהן ניתן כבר היום למסור מוצרים ישנים למיחזור.
 
*בתמונה - אנשים עם מוגבלויות עוסקים בפירוק מחשבים למיחזור. צילום אקולוגיה לקהילה מוגנת
 


פי.סי.חץ