יקי ודמני מונה למנכ”ל אפריקה ישראל תעשיות

יקי ודמני מונה למנכ”ל אפריקה ישראל תעשיות

בתפקידו זה יחליף ודמני את אברהם נובוגרוצקי (נובו) שמילא באופן זמני תפקיד זה במשך כשנה בעקבות פיטוריו של אבי מוטולה.

אפריקה ישראל הודיעה על מינוי של יקי (יעקב) ודמני לתפקיד מנכ”ל אפריקה תעשיות. בתפקידו זה יחליף ודמני את אברהם נובוגרוצקי (נובו) שמילא באופן זמני תפקיד זה במשך כשנה בעקבות פיטוריו של אבי מוטולה.
ודמני הינו בעל ניסיון ניהולי של למעלה מ-25 שנה של רשתות שיווק וחברות מובילות בישראל בתחום המסחר, התעשייה והקמעונאות. בתפקידו האחרון, החל משנת 2007, כיהן במשך שבע שנים כמנכ”ל אלקטרה מוצרי צריכה. טרם לכן בתפקידיו הקודמים כיהן כמנכ”ל אייס רשתות, מנכ”ל טמפו תעשיות בירה, סמנכ”ל בעלית ועוד.
תחת ניהולו של ודמני הפכה אלקטרה מוצרי צריכה מחברה בעלת מחזור שנתי של כמיליארד שקל לחברה עם מחזור של 3 מיליארד שקל, ולבעלת תחומי פעילות גדולים בהרבה. החברה רשמה בשנים אלה סך הכול רווח של 650 מיליון שקל לפני מס וחילקה דבידנד בהיקף של כ-455 מיליון שקל. המהלכים הבולטים בתקופת ודמני באלקטרה צריכה היו רכישת רשת אייס שעמדה בפני קריסה, חיזוק מעמד החברה כאחת המובילות בתחום המזגנים, וכניסה לתחום המים באמצעות אלקטרה בר.
אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ”ל אפריקה ישראל, בירך את ודמני עם הצטרפותו לחברה: “אפריקה ישראל תעשיות מתמודדת בימים אלה עם אתגרים לא פשוטים, ואני מאמין כי ניסיונו הרב והידע המקצועי המגוון שצבר לאורך תפקידיו השונים, יתרמו רבות לחזרתה לפסי צמיחה ורווחיות”.
יקי ודמני (נשוי +5) בעל תואר בוגר במדע המדינה ובוגר לימודי הכשרה בניהול (להב), שניהם מאוניברסיטת תל אביב.
מוטולה פוטר בזמנו מאפריקה ישראל לאחר תקופה ממושכת של הפסדים ואי עמידה ביעדים ובנוסף אי סדרים כספיים. 
אפריקה ישראל היא קבוצת אחזקות והשקעות בינלאומית, הפועלת בכל רחבי העולם בתחומי נדל”ן, אנרגיה, תעשיה, בנייה ותשתיות ותעשיות נלוות.
 
*בתמונה - יקי ודמני


פי.סי.חץ