אלקטרה ותדהר יקימו את המטה העולמי של טבע

אלקטרה ותדהר יקימו את המטה העולמי של טבע

החברות אלקטרה ותדהר, בשיתוף משרד האדריכליםBIG, יקימו את המטה הגלובלי של חברת טבע באיזור התעשייה רעננה ויספקו תחזוקה לתקופה של 10 חודשים. ככל הידוע גם חברת מנרב הגישה הצעה להקמה ואף עברה לשלבים הסופיים אך לא נבחרה לבסוף.

 
 
 
על-פי “גלובס” עלות בניית הקומפלקס, בשטח של כ-40-50 אלף מ”ר, נאמדת בכמיליארד שקל, כאשר המעבר אמור לחסוך לטבע בעתיד את עלויות שכירת הנכסים, בהיקף כמה מיליוני דולרים מדי שנה. 
המתחם אשר בנייתו תושלם תוך ארבע שנים, יאכלס 3,000 עובדים ויאחד את פעילות המטה הגלובלי ויחידות עסקיות גלובליות הפועלות מישראל, שפזורות כיום במספר רב של אתרים בפתח תקווה, וכן את פעילות המו”פ הייחודי הממוקמת כיום בנתניה, פתח תקווה ורחובות.  בנוסף, טבע מחזיקה בסניפים בישראל גם ברמת חובב, ירושלים, שוהם ואשדוד, והיא תוסיף לפעול שם. 
המגרש עליו יוקם המטה החדש משתרע על פני 45 דונם ונמצא בין הרחובות דפנה, התדהר ודולב. התוכנית האדריכלית כוללת הקמת קומפלקס של מבני משרדים ומעבדות וכן שטחי תמך. 
תדהר בבעלות גיל גבע, אריה בכר ומארק ויסמן, היא חברה פרטית היוזמת, מקימה ומשווקת פרויקטים למגורים, מסחר ותעשייה ובין הפרויקטים העסקיים שלה אפשר לציין את מגדל ספיר ברמת גן ומגדל השחר בגבעתיים. 
במקביל, דיווחה דיווחה אלקטרה כי חברת הדירוג מעלות S&P העלתה את הדירוג לחברה לרמה של “-ilAA” עם תחזית יציבה, לעומת רמה קודמת של “ilA+”.
בחברת הדירוג מציינים כי העלאת הדירוג נתמכת בכך שאלקטרה רשמה בשנה האחרונה ירידה בעומס החוב נטו לצד יציבות בתוצאות התפעוליות, ובמקביל הצליחה החברה להגדיל את צבר ההזמנות. עוד מודגש בדוח הדירוג כי יחסי כיסוי החוב של אלקטרה בע”מ במהלך השנים 2015-2016 מצביעים כאמור על מגמה של ירידה במינוף.
איתמר דויטשר, מנכ”ל אלקטרה: “אנו שמחים כי מאמצינו להרחבת הפעילות העסקית ושיפור הפרופיל הפיננסי באים לידי ביטוי בהחלטת חברת הדירוג מעלות S&P להעלות את דירוג אלקטרה בע”מ. בכוונתנו להמשיך ולפעול להמשך מיצובה העסקי והפיננסי של החברה.
“לאלקטרה בע”מ צבר עבודות בסך של כ-9.5 מיליארד שקל, המבטיח לחברה הכנסות משמעותיות בשנים הקרובות, ומעניק לנו תחושת בטחון בנוגע לחוסנה הפיננסי של החברה”.
אלקטרה פועלת באמצעות החברות הבנות שבבעלותה בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו”ל; שירות, אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל”ן בייזום, ומגזר הזכיינות.










פי.סי.חץ