עוגמת נפש מיותרת

עוגמת נפש מיותרת

מסע היסורים של לקוח שרכש שני מזגנים מרשת מחסני חשמל ונאלץ להתקינם באופן פרטי

מעשה בלקוח תמים שרכש בתחילת הקיץ שני מזגנים מסניף רשת מחסני חשמל בפתח תקווה, והתבשר כי בנוסף לעלות המזגנים יאלץ להיפרד מ-500 ש"ח המהווים דמי התקנה בסיסית, ולהוסיף סכום נוסף במקרה שהמתקין יאלץ לבצע תוספות נלוות.

שמח וטוב הלך אריאל יצחק מראש העין לביתו וחיכה שלושה שבועות להתקנה כפי שנאמר לו מלכתחילה. והנה הגיע היום המיוחל והמתקין מגיע לביתו של יצחק, אך כאן מסתבר רק התחיל מסע היסורים של האחרון.
המתקין בישר ליצחק כי היות ומדובר בדירה חדשה, ההתקנה תהיה יקרה יותר. "אמרתי לו שאשלם על כל דבר מעבר להתקנה הבסיסית ואפצה אותו על כל תקלה. הייתה שם צנרת שהיה צריך להעביר. בנוסף, אחד מהחדרים בדירה הוא ממ"ד, שנדרשת לבצע בו קדיחה נוספת שלוקחת הרבה זמן", העיד יצחק מעל גבי אתר
YNET .

בסופו של דבר התחרט המתקין והבהיר ללקוח הנדהם, כי אינו יכול לבצע את ההתקנה מחשש לפגיעה בצנרת של הדירה. יצחק התקשר למנהלת הסניף ומחה על השירות לו זכה, אך זו דווקא צדדה במתקין בתואנה שדיברה עם מתקינים אחרים שציינו בפניה כי אכן לא ניתן להתקין במזגנים בדירות חדשות מהסוג שבה מתגורר יצחק...

"אמרתי לה - אין בעיה, אני אחפש דירה אחרת כדי שתוכלו להתקין את המזגן. האם אדם שגר בדירה חדשה אינו יכול להתקין מזגן? ואם כן, מדוע הם לא מציינים זאת במעמד רכישת המזגן, כדי שאדע זאת ואוותר על ההתקנה?" יצחק המיואש החליט להזמין על חשבונו מתקין שביצע את העבודה ללא כל בעיה, ותבע מהרשת להחזיר לו את התשלום שגבתה מראש על ההתקנה שכאמור לא בוצעה.

רשת מחסני חשמל אומנם החזירה בסופו של דבר את הכסף, אבל הותירה בפיו של יצחק טעם מר במיוחד ועוד ניסתה להצדיק את עצמה בצורה די תמוהה. מורן כץ, מנהלת סניף מחסני חשמל בסגולה, אמרה ל-ynet בתגובה כי "טענותיו של הלקוח אינן מדויקות. בדירה שלו יש תשתית למזגן מיני-מרכזי, ואילו הלקוח רכש שני מזגנים רגילים, עיליים. כיוון שכך, צריך לקדוח כדי להעביר את כל הצנרת של המזגן בתוך הקיר. אין כאן בעיה של עבודה, למתקין אין בעיה לעשות את העבודה הזאת. אבל בגלל שזה בניין חדש, ההתקנה כרוכה בהתקנת צנרת חיצונית, שתכער את הבית, והלקוח לא הסכים לכך. בכל מקרה, אפשר למצוא לו מתקין".

יצחק מכחיש את טענות הרשת: "זה פשוט שקר וכזב. זה לא מה שנאמר לי. נאמר לי מפורשות גם על ידי המתקין וגם ועל ידי מנהלת הסניף שבבית כמו שלי יש בעיית התקנה". 

 


פי.סי.חץ