שוק המיזוג המסחרי יגיע ל-36 מיליארד דולר עד 2021

שוק המיזוג המסחרי יגיע ל-36 מיליארד דולר עד 2021

השינויים המתחוללים בהרגלי צריכת המזון והשיפור בסחר הבינלאומי במוצרי מזון צפויים להוות מקדם צמיחה מרכזי עבור תעשיית ציוד הקירור ומיזוג האוויר המסחרי-תעשייתי בשנים הקרובות

בשנת 2015 הסתכם היקף שוק מיזוג האוויר והקירור המסחרי ב-24 מיליארד דולר. עד סוף שנת 2021 צפוי השוק לגלגל כ-36.25 מיליארד דולר, כלומר קצב גידול שנתי של מעל 7 אחוז בתקופה שבין השנים 2016 ו-2021, זאת על-פי דו”ח חדש שפרסמה חברת המחקר האמריקנית Zion Research.  
קירור ומיזוג תעשייתי הינו ענף רב תחומי המתייחס לכל מערכות הקירור המיועדות לשמירה על קירור והקפאה של מרחבים גדולים. ציוד מיזוג וקירור מסחרי משמש בעיקר את תעשיית המזון ומשקאות, בתי אריזה, מרכזים לוגיסטיים, תעשיית הכימיקלים והפרמצבטיקה, בתי חולים, מעבדות, חדרים נקיים, מתקני וחדרי קירור והקפאה, אשר דורשים טיפול בטמפרטורה מבוקרת בחומרי הגלם וכדומה.
השינויים המתחוללים בהרגלי צריכת המזון והשיפור בסחר הבינלאומי במוצרי מזון צפויים להוות מקדם צמיחה מרכזי עבור תעשיית ציוד הקירור ומיזוג האוויר המסחרי- תעשייתי בשנים הקרובות. יחד עם זאת מזהירים האנליסטים של חברת המחקר מכך ששרשרת האספקה המקוטעת של תעשיית ייצור מזון ומשקאות במדינות מתפתחות, עשויה לגרום להתעכבות הצמיחה של שוק זה במהלך תקופת התחזית.
שוק ציוד המיזוג וקירור התעשייתי הוא שוק מפולח על ומבוסס על פתרונות ומוצרים שונים כולל מדחסים, צ’ילרים, מפוחים, מערכות מיזוג וקירור לחדרי שרתים, מחליפי חום, מנועים חשמליים, מאיידים, מערכות בקרה צנרת ואחרים. 
מגזר המדחסים היה המגזר המוביל של השוק בשנת 2015 ואחריו פתרונות קירור ומיזוג לחדרי שרתים ומאיידים תעשייתיים, אשר ביחד היוו 62 אחוז מנתח שוק ציוד הקירור והמיזוג המסחרי- תעשייתי.  
עוד עולה מהדו”ח של Zion Research כי המשתמשים המרכזיים בציוד קירור-מיזוג מסחרי הם ענפי התעשייה הבאים: 
מזון ומשקאות, כימיקלים ופרמצבטיקה, אנרגיה (ייצור גז), לוגיסטיקה (מחסנים ומרכזים לוגיסטיים, בתי קירור וכדומה) ופטרוכימיקלים. ראוי לציין כי תחום המזון ומשקאות הוא הלקוח העיקרי של הענף ותופס כ-24 אחוז מעוגת הלקוחות של שוק הקירור ומיזוג המסחרי נכון לשנת 2015. 
צפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה, אסיה- פסיפיק, המזרח התיכון ואפריקה, הם האזורים הגיאוגרפיים בעלי הביקוש הגבוה ביותר למערכות קירור ומיזוג מסחרי- תעשייתי. הביקוש הגבוה ביותר נרשם שלא במפתיע באזור אסיה- פסיפיק לאור התיעוש ההולך וגובר של האזור. עם זאת, המדינות המתפתחות בדרום אמריקה לא מפגרות בהרבה אחרי אסיה- פסיפיק בשנים האחרונות, ועשויות ליטול את ההובלה בעוד מספר שנים. הסיבה העיקרית לכך היא השדרוג הניכר שחל בתשתיות מפעלי המזון במדינות המתפתחות והביקוש ההולך וגובר לציוד מתקדם שיחליף את המערכות המיושנות והבזבזניות מבחינת צריכת אנרגיה במרוצת 5-10 שנים הקרובות.
ראוי לציין כי על פי התחזיות שוק הקירור ומיזוג מסחרי האירופי צפוי לגדול בקצב איטי למדי במהלך השנים הקרובות.


פי.סי.חץ