תאת תתחזק את מנועי פראט אנד וויטני

תאת תתחזק את מנועי פראט אנד וויטני

תאת טכנולוגיות, ספקית מובילה של שירותים ומוצרים לשוק התעופה האזרחי והצבאי וכן מוצרים לתעשיות ביטחוניות יבשתיות, דיווחה כי חברת הבת טורבוכרום חתמה על הסכם ארוך-טווח עם יצרנית המנועים פראט אנד וויטני.

 

במסגרת ההסכם תספק טורבו-כרום שירותי תיקון ותחזוקה לרכיבים של מנועי פראט אנד וויטני מסדרה F100 229 המותקנים במטוסי F-15i ומטוסי F-16i של חיל האוויר הישראלי. ההסכם בין החברות הינו למשך 15 שנה.
פראט אנד וויטני הודיעה לאחרונה כי חתמה על הסכם עם משרד הביטחון לתחזוקה שוטפת של כלל מכלולי המנועים מסדרה זו המותקנים במטוסי חיל האוויר, החל משנת 2016. הסכם זה מבטיח לחיל האוויר זמינות של מנועים תקינים להפעלת מטוסי הקרב המרכזיים שלו, לרבות עבודת תחזוקה שוטפת למנועים, שיפוץ והשבחה של מכלולים, אספקה מהירה של חלפים ועוד. 
תאת טכנולוגיות השלימה את רכישת טורבוכרום באוקטובר 2015. טורבוכרום, הממוקמת בקריית גת, מתמחה בשיפוץ וציפוי רכיבי מנועי סילון כולל  להבי טורבינה, להבי מניפה ורכיבים נוספים. טורבוכרום היא בעלת רישיון פעילות מטעם רשות התעופה האמריקנית (FAA) והאירופית (EASA) וכן אישורים מטעם ספקי OEM לביצוע ציפויים ייחודיים בעזרת חומרים ייעודיים.
איציק מערבי, נשיא ומנכ”ל תאת: “אנו גאים בהסכם החדש שנחתם בין פראט אנד וויטני לבין טורבוכרום. הסכם זה מחזק את הקשר שלנו עם פראט אנד וויטני, ואת המיצוב שלנו כספק מוביל למוצרים ושירותים בתחומי התעופה האזרחיים והצבאיים”.
תאת טכנולוגיות, אשר נוסדה בשנת 1985 ונמצאת בשליטת קרן הפרייבט אקוויטי פימי (54%), פועלת בשלושה תחומי פעילות בשוק התעופתי: OEM - מוצרים ופתרונות להחלפת ומעבר חום; MRO - שירות ותחזוקה של מחליפי חום ואביזרי תעופה נוספים, בהם מנועי עזר (APU), כני נסע ועוד; ושיפוץ להבי מנועי סילון - באמצעות חברת טורבוכרום.
תאת טכנולוגיות מייצרת בארבעה אתרי ייצור בארץ ובעולם עשרות מוצרים ופתרונות, אשר נמכרים לעשרות לקוחות בתחום התעופה ברחבי העולם. 
החברה סיימה את שנת 2015 עם הכנסות בהיקף של 85.6 מיליון דולר, עלייה של כ-6% ביחס להכנסות ב-2014. הרווח הנקי של החברה ב-2015 הסתכם בכ-5.9 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 1.4 מיליון דולר בשנת 2014. בסוף שנת 2015 היו בקופת החברה מזומנים בהיקף של 26.8 מיליון דולר, וההון העצמי של החברה עמד על 91.6 מיליון דולר.

*בתמונה - איציק מערבי. צילום יח"צ


פי.סי.חץ