הנהלת תדיראן פתחה את המסחר בבורסה לניירות ערך

הנהלת תדיראן פתחה את המסחר בבורסה לניירות ערך

שווי השוק של החברה בהנפקה לפני 25 שנה עמד על כ-30 מיליון שקל והיום השווי הוא למעלה מ-600 מיליון ש’’ח

 

 

תדיראן הולדינגס ציינה 25 שנים למסחר מניותיה בבורסה לניירות ערך בתל-אביב החל משנת 1991, בטקס פתיחת מסחר חגיגי בו השתתפו הנהלת תדיראן והנהלת הבורסה. 
בנוסף, החברה ציינה בטקס את כניסתה של מניית תדיראן הולדינגס, החל מה-15 ביוני 2016, למדד ת”א יתר-50, שהינו מדד הכולל את 50 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בבורסה מבין המניות שאינן נכללות במדד ת”א-100.
הכניסה למדד נובעת ממספר גורמים, שעיקרם צמיחה מהירה בהכנסות החברה, שיפור משמעותי ברווחיות ותזרים המזומנים החזק אשר הוביל לחיזוק האיתנות הפיננסית של החברה. המשך התפתחות והצלחת הקבוצה בתחומי הליבה ובתחומים משיקים ומשלימים טומן פוטנציאל להמשך הצלחת החברה בשוק ההון אל עבר יעדים מאתגרים נוספים.
משה ממרוד, מנכ”ל ובעל השליטה בחברת תדיראן הולדינגס אשר פתח את המסחר אמר: “אני גאה ונרגש לעמוד בראשה של חברה אשר ההנפקה הראשונה שלה בבורסה הייתה בשנת 1991 ובכך לציין 25 שנות מסחר בבורסה. מדובר בציון דרך חשוב להתפתחות החברה בשוק ההון, לאור העובדה כי הכניסה למדד ת”א יתר-50 הופכת את החברה לאטרקטיבית יותר בעיני משקיעים ואנליסטים ומגדילה את סחירות מנייתה, התורמת לעניין מצד גופים מוסדיים. כל אלו מאפשרים לחברה לא רק גישה למקור מימון איכותי לתמיכה במהלכי התרחבות אלא גם משדרים עוצמה מול לקוחות וספקים ומול בעלי עניין אחרים לרבות גורמים בעולם העסקים ובשווקי ההון המקומי והבינלאומי. כאחד שצמח בפריפריה בעיר באר שבע התחלתי עם חנות חשמל בעיר, חייתי וגדלתי בפריפריה. כשרכשתי את חברת תדיראן היה לה מפעל בעפולה כשקנינו והסינים איתם התחלנו לעבוד לחצו עליי שאסגור את המפעל, אני נלחמתי לא למכור. היום אני גאה לומר שהמפעל שלנו בעפולה מצליח ומשגשג”.
שריה אורגד, סמנכ”ל בכיר ומנהל מחלקת אסטרטגיה ופיתוח עסקי בבורסה ציין כי תדיראן מוכרת לכל בית בארץ ורוב מכירותיה בישראל. בשנת 2015 הרחיבה החברה את פעילותה לתחום ההתייעלות האנרגטית בשוק מיזוג האוויר. שווי השוק של החברה בהנפקה לפני 25 שנה עמד על כ-30 מיליון שקל והיום השווי הוא למעלה מ-600 מיליון ש’’ח. “תשואת המניה ב- 2015 עמדה על 162% ומתחילת השנה התשואה של המניה עומדת על כ- 40%. חשוב לציין כי החל מיוני השנה המניה נכללת במדד יתר 50”, אמר אורגד.
לממרוד ואורגד הצטרפו ללחיצת פתיחת המסחר המסורתית: נופר ממרוד, מנהלת שיווק בתדיראן, מורן ממרוד לביאד, סמנכ”לית אסטרטגיה בתדיראן,  ואמנון נויבך, יו”ר הבורסה לניירות ערך. 


פי.סי.חץ