ג’ון קרי:

ג’ון קרי:

מזגנים מסוכנים בדיוק כמו דאעש

 

 

 

שר החוץ האמריקני ג’ון קרי הצביע לאחרונה על סכנה קיומית לא פחות מפחידה לאנושות מאשר “דאעש”.
במהלך ביקור שערך מזכיר המדינה בוינה, צוטט קרי כמי שסבור ש”מזגנים, מקררים ומשאפים הינם תופעה מסוכנת בדיוק כמו איום הטרור שנשקף מארגונים רדיקליים כמו ארגון המדינה האיסלמית”.
קרי שהגיע לבירת אוסטריה כדי לדון בשינוי פרוטוקול מונטריאול מ-1987- העוסק בסילוק גזי קירור וחומרים מסוכנים לשכבת האוזון ממשקי בית ויישומים מסחריים, הבהיר כי יש לאסור את השימוש בגזי קירור בעייתיים.
“כפי שפעלנו במיוחד למיגור דאעש והטרור, עלינו לשתף פעולה למרות שישנם אנשים שקשה להם לתפוס זאת. מה שאתם ואנחנו עושים כאן הנו בעל חשיבות שווה, היות ויש ביכולתו להציל את חייו של כדור הארץ עצמו”, אמר קרי בהתייחסו אל גזי הקירור הלא ידידותיים לסביבה בהם נעשה עדיין שימוש בתעשיית מיזוג האוויר והקירור.
קרי ציין כי מרבית החומרים שנאסרו לשימוש באמנת מונטריאול גרמו בפועל לגידול בפחמימה-פלואורידית וחומרים מזיקים נוספים שאחראים ליצירת תופעת התחממות הגלובלית.
“למרבה הצער השימוש בפחמימות הפלוארידיות הולך וגדל, והדבר בולט במקררים, מזגנים ומוצרים נוספים התורמים לפליטה שנתית ממוצעת בשיעור 1 גיגה טון פחמן דו חמצני לאטמוספרה. אני יודע שזה נשמע המון חברים שלי, כי זה בגלל שזה באמת הרבה. זוהי כמות השווה בגודלה לשיעור הפליטות של כ-300 תחנות כוח פחמיות  בשנה”.
עם זאת, מזכיר המדינה האמריקני טרח להדגיש כי המדינות שחתומות על הפרוטוקול עמדו בהתחייבותיהן, הצליחו להפחית את החור שנוצר באוזון ולשפר את איכות החיים על כדור הארץ.


פי.סי.חץ