כנס איגוד אימק”ם יתקיים בספטמבר בכפר המכביה

כנס איגוד אימק”ם יתקיים בספטמבר בכפר המכביה

אימק”ם 2000, איגוד מהנדסי קירור ומיזוג אוויר, יערוך את המפגש האחרון שלו לשנה העברית והלועזית הנוכחית ביום שני 19 לספטמבר 2016 בשעה 14.00 בכפר המכבייה רמת גן.


 את האירוע יפתח יו”ר האיגוד, מהנדס עמוס ברקוביץ, עם עדכונים ופרטים על פעילות “אימקם” בקידום מערך החינוך המקצועי בארץ בתחום הקירור ומיזוג אוויר.
את סבב ההרצאות יפתח שמואל נתנאל, מהנדס יועץ ויו”ר איגוד מהנדסי בטיחות בלשכת המהנדסים והאדריכלים, בסקירה על בטיחות אש במערכות מיזוג אוויר - חידושים ועדכונים. במסגרת סדרת הרצאות בנושא “כשלים במערכות מיזוג אוויר”, ירצה מהנדס יוני מלאכי, סמנכ”ל תפעול  בחברת משב הנדסת קירור ומיזוג אוויר, על חוסר בהספק גופי חימום חשמליים לחימום חוזר של אוויר לצורכי ייבוש.
מאיר רוסמן, מנהל חברת פאפקו ישראל (שלוחה של חברת FAFCO השוויצרית), ימנה את החידושים האחרונים באגירת קור - כיצד להתאים טכנולוגיה לפרויקט, ואילו מהנדס שלמה אנגלר מנכ”ל חברת המניע משאבות, ייתן  דגשים לבחירה נכונה של משאבות מים למערכות קירור מיזוג אוויר. את סדר היום הגדוש יחתום מהנדס פסח זיידל מחברת אורן ציוד חימום בסקירה על מערכות אגירת אנרגיה - חידושים ושיפורים באגירת קור.
צוות אימק”ם פועל במרץ רב, יחד עם אנשי משרד האנרגיה ומשרד הכלכלה, לעדכון תוכנית הלימוד במכללת סינגלובסקי תל אביב כך שתתאים גם למכללות אחרות. במקביל, מתבצע שיתוף פעולה עם משרד החינוך בקידום לימודי קירור ומיזוג אוויר והאיגוד שותף בהשלמת תוכנית הלימודים בנושאים אלו בעיקר בכיתות הגבוהות של בתי הספר התיכוניים.
כנס אימק”ם הבא אחריו יתקיים בכפר המכביה ביום שלישי 13 לפברואר 2017 ובמסגרתו מהנדסי חברת “אלקטרה” יתנו מספר הרצאות. ב- 30 ביוני 2017 יקיים האיגוד יום עיון שיתמקד בנושא “קררים (גזי קירור) של מערכות קירור ומיזוג אוויר”. הנושא כולל תחליפים, בעיות בטיחות, השפעה על הסביבה, עוצמות אנרגטיות, יעילות, עלויות כוללות כולל החלפת גזים קיימים וכדומה.
במהלך חודש נובמבר 2017 תתקיים תערוכת “אקלימה 2017” בגני התערוכה ובמהלכה יתקיים גם כנס אימק”ם, כך שחברי הארגון יוכלו הן לבקר בתערוכה והן להשתתף בכנס בו ישתתפו מרצים מחו”ל.
חברים המעוניינים להשתתף בקורס לגזי קירור הנערך בגרמניה מתבקשים להרשם במזכירות האיגוד. עדיפות ניתנת לנרשמים השייכים לגופים העוסקים בלימוד והדרכה. משך הקורס כשבועיים והמימון הנו על חשבון המארחים, למעט הטיסה לגרמניה וחזרה.
המעוניינים לקחת חלק בפעילות ארגון ASHRAE כולל חברות בוועדות השונות, מתבקשים להתקשר למזכירות האיגוד. חברים שטרם שילמו את דמי החברות: 500 ש’’ח לשנת 2016, מתבקשים לעשות זאת בהקדם.


פי.סי.חץ