סנסיבו מגייסת 2.6 מיליון דולר כדי להפוך מזגנים לחכמים

סנסיבו מגייסת 2.6 מיליון דולר כדי להפוך מזגנים לחכמים

החברה הישראלית שפיתחה רכיב לשליטה מרחוק על מזגנים באמצעות הסמארטפון, הודיעה על הסכם עם יצרנית המזגנים ההודית בלו סטאר

 

 

 

חברת סנסיבו, שמפתחת טכנולוגיה להפיכת מזגנים רגילים למזגנים חכמים, הודיעה על השלמת גיוס של 2.6 מיליון דולר וחתימת הסכם שיתוף פעולה, עם יצרנית המזגנים הגדולה בהודו.
ההון שגויס ישמש את החברה להכפלת צוות העובדים. סנסיבו מעסיקה כיום 11 עובדים במשרדיה בתל אביב, ובכוונתה לגייס עשרה נוספים במהלך השנה הקרובה, לתפקידי פיתוח ומכירות. הגיוס הנוכחי מביא את סך ההון שגויס על ידי החברה לכדי 3.6 מיליון דולר. מערכת שפיתחה החברה מאפשרת למשתמש להפוך כל מזגן שנשלט בעזרת שלט-רחוק למזגן חכם. מרגע שהותקנה המערכת, המשתמש יכול לשלוט במזגן ולשנות את ההגדרות שלו ישירות מהסמארטפון ובנוסף ליהנות מפיצ’רים כמו הפעלה וכיבוי אוטומטיים, חיבור לפלטפורמות ומוצרי בית חכם אחרים דוגמתIFTTT, SmartThings, Amazon Echo Apple Home Kit והפעלה ברגע שהמשתמש מתקרב לביתו או כיבוי אוטומטי עם עזיבת הבית. סנסיבו החלה את דרכה ב-2014, במסגרת פרויקט מימון המונים מצליח שגייס 180 אלף דולר.
הרכיב מופץ בישראל על ידי חברת אלקטרה ועלותו כ-800 שקל. הטכנולוגיה של החברה תומכת בחיבור למוצרי חשמל נוספים, אך בשלב זה היא זמינה למזגנים בלבד.
מלבד הגיוס, הודיעה החברה גם על השקת Sensibo Inside מוצר חדש המאפשר ליצרנים ולמפיצים להפוך כל מוצר חשמל למחובר וחכם, ללא צורך בהשקעה בזמן פיתוח ארוך ויקר וללא צורך בשינוי המכשיר. החברה הראשונה שתעשה שימוש בפלטפורמה החדשה היא Blue Star, אחת מחברות המזגנים הגדולות בהודו.
סנסיבו הוקמה בשנת 2014 על ידי עומר ענבר, שמכהן כמנכ״ל החברה ורן רוט, מנהל הטכנולוגיות הראשי של החברה. סבב הגיוס הנוכחי, בגובה 2.6 מיליון דולר, עליו הודיעה החברה הובל על ידי קרן Motus Ventures שהשתתפה בהשקעות בחברות ישראליות כמו Argus ו Engie והשתתפה בו גם Lool  Ventures. סך גיוסי ההון של החברה מאז הקמתה עומד עתה על 3.2 מיליון דולר והיא מעסיקה 11 עובדים במשרדיה שבתל אביב.
אתר גיקטיים מדווח כי החברה תשתמש בהון שגייסה לצורך המשך פיתוח Sensibo Inside וליצירת שיתופי פעולה עם חברות ניהול דירות ונכסים, על מנת לעזור להן לנהל את משק המזגנים והאנרגיה שלהן.
עומר ענבר, מנכ״ל סנסיבו מסר: “עבור יצרנים, לא לחבר מוצרי חשמל זו הזדמנות מפוספסת, אבל עלויות הפיתוח גם של החומרה וגם של התוכנה והזמן להשיק מוצר חדש, הופכים את המשימה לקשה ולעיתים בלתי אפשרית”. לדבריו, “את  Sensibo Inside אפשר להתקין במפעל או בבית הלקוח בתוך 60 שניות”.

*בתמונה - מימין לשמאל - מייסדי סנסיבו רן רוט ועומר ענבר, יחד עם הנהלת בלו סטאר


פי.סי.חץ