עובדי אפקון אחזקות מתארגנים בהסתדרות

עובדי אפקון אחזקות מתארגנים בהסתדרות

בתום מהלך שתוכנן בשבועות האחרונים, החל השלב הגלוי של התארגנות העובדים בשתי החברות הגדולות מקבוצת אפקון אחזקות.

 

 

 הרקע למהלך ההתארגנות נעוץ ברצונם של העובדים לחזק את ביטחונם התעסוקתי ולהסדיר את תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי. 
עובדי החברות אפקון בקרה ואוטומציה ואפקון התקנות ושירותים קיימו לאחרונה אסיפות הסברה והפעילו דוכנים שהוצבו בנקודות שונות ברחבי הארץ ובמטה החברה באזור התעשיה סגולה בפתח תקוה. מובילי ההתאגדויות משקיעים מאמצים רבים על-מנת להשלים את מהלך ההתארגנות כבר בימים הקרובים.
אפקון החזקות נוסדה לפני כ-70 שנה ובשנת 2003 נרכשה על-ידי שלמה שמלצר ז”ל, בעליה של קבוצת שלמה (שכוללת בין היתר, גם את קבוצת הרכב שלמה סיקסט, חברת שלמה ביטוח, מספנות ישראל, תדיראן טלקום ועוד). אפקון אחזקות, המציעה מגוון פתרונות ומוצרים בתחומי התשתיות והטכנולוגיה בארץ ובעולם, נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי שוק של 645.8 מיליון שקל. הדוחות הכספיים של אפקון לרבעון הראשון של 2016 הראו עלייה משמעותית בהכנסות וברווח התפעולי של החברה. 
יצוין כי החברות שבהן כבר החל תהליך ההתארגנות הגלוי הן החברות הגדולות בקבוצה ובהן כ-900 עובדים. 
מהלך ההתאגדות הנוכחי מקבל ליווי מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, בראשות עמיחי סטינגר ובסיוע של יו”ר ההסתדרות במרחב פתח תקוה, גיורא נחום. 
מוועד הפעולה של אפקון בקרה ואוטומציה נמסר: “אנו נרגשים להיות חלק ממהלך שמביא את העובדים לקדמת הבמה, ורואים בהתאגדות צעד חשוב בהתפתחות העובדים כגורמים השותפים להצלחת החברה. אנו מקווים כי התהליך יעצים את הדיאלוג בין העובדים לבין ההנהלה, וכי כל ההסכמות בין הצדדים יעוגנו בהסכם קיבוצי”.
מוועד הפעולה של אפקון התקנות ושירותים, הצטרפו ואמרו כי: “הבחירה לממש את זכות ההתאגדות נובעת מהרצון הטבעי לשפר את תנאי ההעסקה ולהבטיח את מקומם של העובדים בכל הליך קבלת החלטות שנוגע לעתידם. אנו קוראים לכל חברינו להצטרף ולהיות שותפים ליצירת סביבה מתגמלת יותר, תוך חיזוק החברה וערכיה”.


פי.סי.חץ