אזהרת בטיחות

אזהרת בטיחות

בטיחות אש במערכות מיזוג אוויר ובחירת משאבות מים למערכות מיזוג עמדו במוקד הכנס האחרון של אימק”ם 2000. היכונו לכנס הבא בנושא קררים במערכות מיזוג שייערך בפברואר

 


חברי אימק”ם 2000, איגוד מהנדסי קירור ומיזוג אוויר, נעלו את תשע”ו בכנס מעניין שהתמקד בבטיחות אש במערכות מיזוג אוויר, טכנולוגיית אגירת קור ובחירת משאבות מים למערכות מיזוג אוויר.
האם ידעתם שכל בעל עסק בישראל שכמות עובדיו גדולה מ-50, מחויב על פי חוק לעבור הדרכת בטיחות אש אחת לשנה? על מנת לקבל רישיון עסק, בתי עסק בישראל מחויבים להתקין מערכות גילוי וכיבוי אש. בעל העסק הוא שאחראי לדאוג להתקנה, לקבל אישור על ההתקנה ממכון התקנים ולקיום בדיקת התקינות אחת לשנה, ציין בהרצאה ותחת של האירוע, מהנדס שמואל נתנאל, יו”ר איגוד מהנדסי בטיחות בלשכת המהנדסים והאדריכלים שסקר את התקנים השונים הנוגעים לבטיחות אש במערכות מיזוג אוויר.
במסגרת סדרת הרצאות בנושא “כשלים במערכות מיזוג אוויר”, הרצה מהנדס יוני מלאכי סמנכ”ל תפעול  בחברת משב הנדסת קירור ומיזוג אוויר, על  חוסר בהספק גופי חימום חשמליים לחימום חוזר של אוויר לצרכי ייבוש. מאיר רוסמן, מנהל חברת פאפקו ישראל (שלוחה של חברת FAFCO השוויצרית), מנה את החידושים האחרונים באגירת קור, מהנדס שלמה אנגלר מנכ”ל חברת המניע משאבות, הסביר לנוכחים על אילו אלמנטים יש להתמקד בבחירת משאבות מים, ואילו מהנדס פסח זיידל מחברת אורן ציוד חימום, חתם את הכנס בסקירה על  חידושים ושיפורים באגירת קור.
הכנס הבא של אימק”ם 2000 ייערך ביום שלישי 13   לפברואר  2017  בשעה 14:00 בכפר המכבייה רמת גן . האירוע ייפתח על ידי היו”ר עמוס ברקוביץ עם עדכונים שוטפים כולל בנושא מגדלי הקירור (עיבוי אוויר ועיבוי מים). לאחר מכן  ירצה פרופ’ בן ציון זילברפרב, ראש בית הספר לבנקאות שוקי הון  ומנכ”ל משרד האוצר לשעבר על “ כלכלת ישראל לרגל השינויים הגלובליים בכלכלת העולם ואישור תקציב המדינה לשנים 2018 -  2017”.
את החלק המקצועי של הכנס מיועד לפתוח אנטולי ליפשיץ,  מהנדס ראשי אלקטרה ישראל M&E עם הרצאה בנושא: תחנת “רכבת האומה” בירושלים - אתגרים בתכנון וביצוע מערכות מיזוג אוויר ואוורור”. מהנדס ראובן גודלי, ראש ענף מערכות אנרגיה במכון התקנים הישראלי, יחשוף נתונים מעניינים מסקר השוואתי בין מזגנים רגילים למזגני אינוורטר שערך המכון עבור משרד התשתיות, ואילו מהנדס משה לבקוביץ (לבקו), מהנדס השיווק של אלקטרה מוצרי צריכה  יציג מפוחי נחשון חדישים ומערכות בקרה באמצעות מחשב AIRCONET. יחתום את הערב מהנדס רוני פוקס מחברת אס.זד מערכות, יבואנית דייקין, בהרצאה על בקרה וחסכון באנרגיה במערכות VRV. במקביל, שוקדת הנהלת אימק”ם 2000 על יום עיון שייערך ב-20/06/2017 בנושא גזי קירור במערכות קירור ומיזוג אוויר: תחליפים, בעיות, בטיחות. השפעה על הסביבה, עוצמות אנרגטיות, יעילות, עלויות כוללות כולל החלפת גזים קיימים וכו.  ארגון יום העיון בשיתוף עם המשרד לאיכות הסביבה.    צוות אימק”ם פועל במרץ רב לעדכון תוכנית הלימוד במכללת סינגלובסקי תל אביב כך שתתאים גם למכללות אחרות, יחד עם אנשי משרד האנרגיה ומשרד הכלכלה. במקביל, מתבצע שיתוף פעולה עם משרד החינוך בקידום לימודי קירור ומיזוג אוויר והאיגוד שותף בהשלמת תוכנית הלימודים בנושאים הנ”ל.                              במהלך חודש נובמבר 2017 תתקיים תערוכת “אקלימה 2017” בגני התערוכה ובמהלכה יתקיים גם כנס אימק”ם כך שחברי הארגון יוכלו הן לבקר בתערוכה והן להשתתף בכנס  בו ישתתפו מרצים מחו”ל. חברים המעוניינים להשתתף בקורס לגזי קירור הנערך בגרמניה מתבקשים להירשם במזכירות האיגוד. עדיפות ניתנת לנרשמים יוצאי גופים העוסקים בלימוד והדרכה . משך הקורס כשבועיים והמימון הנו על חשבון המארחים למעט הטיסה לגרמניה וחזרה.   המעוניינים לקחת חלק בפעילות ארגון ASHRAE כולל חברות בועדות השונות, מתבקשים להתקשר למזכירות האיגוד. חברים שטרם שילמו את דמי החברות: 500 ש’’ח לשנת 2016, מתבקשים לעשות זאת בהקדם.   


פי.סי.חץ