ביקושים ערים למערכת המיזוג הסולארית של אלקטרה

ביקושים ערים למערכת המיזוג הסולארית של אלקטרה

יכולת העמידות של המערכת בתנאי הסביבה הקשים לצד צריכת חשמל חודשית הנמוכה בכ- 70%, מעוררת עניין רב במזגן ההיברידי בקרב מלונאים, בעלי צימרים, רשויות מקומיות, גופי ביטחון ועוד

 

 

 

תשלובת המיזוג של אלקטרה סיימה לאחרונה תהליך מקיף שנמשך למעלה משנה במהלכו נבחנה בסוכת המציל בחוף “סירונית” בנתניה, מערכת מיזוג היברידית חדשנית בשם “אלקטרה סולאר”, הפועלת על אנרגיית השמש.
 “בסיוע עיריית נתניה בחרנו לבצע את הבדיקה של המערכת בסביבה הכי קשה למוצרי חשמל”, מציין יגיל וויט, מנכ”ל חטיבת מיזוג אוויר ואקלים באלקטרה. “מתוך הבנה שאם המערכת תצליח לפעול באופן שוטף בתנאים הקשים ביותר שקיימים בקו הראשון של חוף הים, היא לבטח תצליח לפעול בצורה חסכונית ובטוחה לאורך זמן בכל מקום ובכל אתר ברחבי הארץ”. הנתונים המרשימים של המערכת, מוסיף וויט, כבר מעוררים עניין רב בשוק המקומי “מצד בעלי צימרים, מלונאים, גופי ביטחון, עיריות, מושבים וקיבוצים, כשעד סוף השנה אנו צופים להתקין יחידות ראשונות של המערכת”.
“אלקטרה סולאר” הינו מזגן אינוורטר היברידי הפועל הן על חשמל והן על אנרגיית השמש באמצעות פאנל פוטו-וולטאי, מצברים נטענים ומערכת פיקוד ובקרה ממוחשבת. התפוקה של המזגן היא 15,000 BTU/h, מה שהופך אותו לאופטימלי לחדרים בגודל של עד 20 מ”ר כמו צימרים, חדרי שינה, קרוואנים למיניהם וכאמור סוכת מציל, שם בתנאי שימוש ממוצעים חסך אלקטרה SOLAR  כ-70% בצריכת החשמל בחודש בהשוואה למזגן רגיל מה שיכול להצטבר לסכום של 1,300 ש’’ח בשנה שלמה.
המערכת החכמה של המזגן יודעת לשלוט על מקור אספקת הכוח למזגן בהתאם להגדרות הלקוח: האם יפעל באמצעות אנרגיית השמש או שיפעל על חשמל ובאותו הזמן יאגור אנרגיה במצברים לשימוש מאוחר יותר. כמו כן, המערכת יודעת לתעל את אספקת החשמל ולצמצם באופן משמעותי את עלויות הצריכה וזאת על ידי ניתוב בין המערכת הסולארית למערכת החשמל על פי זמני היום. למשל, בשעות העומס היקרות המזגן יקבל את עיקר הכוח שלו מהפאנלים הסולאריים ובלילה ישירות ממקור החשמל. משך הטעינה של הסוללות בתנאי אור אופטימליים הוא כ-7 שעות.
מעיריית נתניה נמסר: “נתניה הינה עיר מבטיחה ומקיימת הפועלת למען קיימות ושמירה על איכות הסביבה. בתוך כך בחרה החברה לבחון ולאמץ את מערכת המיזוג אלקטרה סולאר הירוקה, החסכונית בחשמל, שעומדת בתקני הבטיחות של העירייה”. 
מחירו המומלץ לצרכן של המזגן הינו 3,900 ש’’ח ומחיר הפאנלים והסוללה כ-3,000 ש’’ח.


פי.סי.חץ