כל הקבלנים ערבים זה לזה

כל הקבלנים ערבים זה לזה

חברי התאחדות קבלני מיזוג אוויר גייסו מאות אלפי שקלים בערב מרגש למען צוריאל כלפה, והשתתפו בדיון בנושא כח אדם בענף במשרד הכלכלה

אבי אובליגנהרץ

 

 


“אמנם אנחנו נמצאים כאן הערב במפגש חברתי שיכלול בידור וצחוק, אבל הנסיבות הינן מיוחדות ומרגשות. כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם שלם, כך כתוב במקורות. אנחנו חברי ההתאחדות, מיד כשהגיעה אלינו הפניה מחברינו אבידן כלפה, לא היססנו אפילו לרגע וקיבלנו החלטה פה אחד להרים את הכפפה. הרי אבידן הוא אחד משלנו”, ציין יו”ר התאחדות קבלני מיזוג האוויר בישראל, אלי מתיתיהו בפתיחת ערב ההתרמה למען צוריאל כלפה.


כ-300 חברי התאחדות ובנות זוגם, בני משפחה וחברים התכנסו בתחילת החודש באולם התרבות של המועצה האזורית דרום רמת השרון, לערב שהכנסותיו נתרמו במלואן עבור כלפה בן ה-17.5 שעובר בימים אלה טיפולים בבית חולים בניו יורק, עקב מחלת סרטן מח העצם בה לקה. מתיתיהו אמר בהתרגשות שנוכח לדעת עד כמה קלישאות חבוטות כמו “לא אלמן ישראל” ו”כל ישראל ערבים זה לזה” קורמות עור וגידים לאור העובדה שחברי ההתאחדות תרמו מאות אלפי שקלים, ובסך הכל הניב הקמפיין למימון הטיפול הרפואי היקר של מען הנער החולה כמיליון שקל.
אחרי שמתתיהו ועפרה אלקובי מעמותת מאבק לחיים סיימו את דבריהם, החל החלק האומנותי בניצוחו של איל אלטוויל, סטנדאפיסט שגבר על מחלת הסרטן וחלק עם הקהל את זכרונותיו כחלק מהמופע שלו ״הסרטן מת מצחוק”. בהמשך הצחיקו את הקהל הסטנאפיסטים בן בן ברוך, אורי חזקייה ויונתן ברק. 


שעות אחדות בלבד לפני תחילת האירוע המרגש השתתפו מתיתיהו וחברי הנהלת ההתאחדות יובל בריק, גדי סכול ומשה אורחי שמואלי, לצד נציגי החברות המובילות אלקטרה, תדיראן ועוד, בדיון במשרד הכלכלה והאנרגיה שדן בנושא “כח אדם בתחום מיזוג האוויר״. 
“פרשנו לפני הוועדה את ה״אני מאמין״ שלנו, מה צריך לעשות על מנת ליצור כח אדם חדש ומקצועי בתחום מיזוג האוויר”, מספר מתיתיהו. “באנו לשם כנציגי המעסיקים המאגדים ומעסיקים כ-10,000 עובדים בתחום ההתקנות והטכנאות של מיזוג אוויר.
פרשנו לפניהם את המצוקות הגורמות לכך שקבלני התקנות לא מיומנים ולא מקצועיים עוסקים בתחום שאין בו כל פיקוח, דרשנו מהם לבנות מנגנון הכשרה מקצועית ואף הצענו להם כי אנו נפתח בית ספר, וגם נהייה הגוף אשר עורך סטאז׳ לבוגרי בתי הספר. דרשנו מהם לתת לגיטימציה מקצועית לעסקים ותיקים בענף וליישם מנגנוני אכיפה על מי שאינו מורשה או שאינו עומד בקריטריונים להתקנות וטיפול במזגנים וצ׳ילרים” . 
כמו כן חילקו נציגי ההתאחדות לנוכחים חוברות ובהן מחקר שעשה הארגון על מצב שוק מיזוג האוויר כיום והמלצותי לפתרון המצוקה. “בין היתר הראינו להם תמונות מנזקים קטלניים שעלו בחיי אדם כתוצאה מטיפול לא מקצועי במזגנים, לרבות התפוצצות מזגנים ומדחסים בשל טיפול לא מקצועי. זאת תחת החתימה של מדינת ישראל בוועידת פריז על שינוי הגזים, ולאור העובדה כי הגזים החדשים אולי לא פוגיעם באוזון, אבל הם נפיצים וקטלניים ביותר. 
“חברי הוועדה האזינו לנו בקשב רב והבינו את הצורך בשינוי המצב הסטטי, אשר מוכתב על פי תקנות ישנות ביותר שאינן רלבנטיות כיום”. 


פי.סי.חץ