אלקטרה מוצרי צריכה מוכרת את פעילות רשת “ACE”

אלקטרה מוצרי צריכה מוכרת את פעילות רשת “ACE”

בעקבות המכירה שהכניסה לחברה 190 מיליון שקל, תרשום אלקטרה רווח לפני מס של כ-95 מיליון שקל

 

אלקטרה מוצרי צריכה חתמה על הסכם למכירת פעילות רשת “אייס -אוטו דיפו” לידי קרן קדמה לפי שווי של כ-190 מיליון שקל. אלקטרה מוצרי צריכה תרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס של כ-95 מיליון שקל. בכך נפרדת אלקטרה מוצרי צריכה מאחזקותיה ברשת, הנחשבת למובילת שוק בתחום ה”עשה זאת בעצמך “ לאחר תקופה של כ-5 שנים. הרכב השווי כולל תמורה בסך של 145 מיליון שקל, עבור הפעילות וכן נטילת התחייבויות על ידי הרוכש עבור ההון החוזר נטו המוערכות על ידי החברה בסך של כ-45 מיליון שקל. 
בשנתיים וחצי האחרונות מובילה הנהלת אלקטרה מוצרי צריכה, בראשות המנכ”ל, זאב קלימי, והמשנה למנכ”ל, דורון סלע, תוכנית ארגון מחדש מקיפה בכל פעילויות הקבוצה, לרבות ברשת אייס. תוכנית זו באה לידי ביטוי בשיפור עקבי בתוצאות אלקטרה מוצרי צריכה, שסיימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2016 עם צמיחה בהכנסותיה לכ-2.3 מיליארד שקל, וזאת על אף צמצום שטחי המסחר ברשתות “מחסני חשמל” ו”שקם אלקטריק” ועם גידול של כ-150% ברווח הנקי לכ-97 מיליון שקל. החברה אף הודיעה לאחרונה על חלוקת דיווידנד לבעלי מניותיה, לראשונה מאז שנת 2014. 
השיפור בביצועים העסקיים בא לידי ביטוי גם ברשת אייס (מגזר עשה זאת בעצמך), המונה כיום 30 סניפים של “אייס” ו”אוטו דיפו”, בהם נמכרים מגוון מוצרים לבית ולרכב. רשת אייס סיימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2016 עם עליה בהכנסותיה לכ-423 מיליון שקל, תוך הצגת עליה של כ-8.6% במכירות למ”ר, וגידול של כ-82% ברווח התפעולי לכ-27.8 מיליון שקל. 
השיפור ברשת אייס הינו פועל יוצא של שורת צעדים שיישמה הנהלת אלקטרה מוצרי צריכה ברשת, ביניהם: צמצום שטחי מסחר, שיפור מערך הרכש ותנאי הסחר מול ספקים, יישום אסטרטגיה שיווקית חדשה למיתוג איכותי יותר מול הצרכן, חסכון בעלויות התפעול, אי פתיחת סניפים חדשים, אופטימיזציה של תמהיל המכירות ועוד. 
אלקטרה מוצרי צריכה פועלת במקביל להרחבת סל המותגים שלה, ולאחרונה דיווחה על רכישת השליטה בחברת אלפא, שהינה המפיץ בישראל וברשות הפלשתינאית של מותג הסלולר וואווי (Huawei), שהינו אחד ממותגי הסלולר הצומחים בישראל, ושנתח השוק עלו עומד כיום על כ-9.3%. 
זאב קלימי, מנכ”ל אלקטרה מוצרי צריכה: “לאחר כ-5 שנים תחת המטריה של אלקטרה מוצרי צריכה, אנו שמחים להודיע על חתימת עסקה למכירת רשת אייס לקרן קדמה לפי שווי של כ-190 מיליון שקל. השווי האמור הושג לאור יישום מוצלח של תוכנית ארגון מחדש בשורות הרשת בשנים האחרונות, שכללה צמצום שטחי מסחר, הפחתת עלויות תפעול, שיפור תנאי הסחר והשירות ללקוח, וגיבוש אסטרטגיה שיווקית חדשה. לשמחתנו, תוכנית הארגון מחדש הביאה את אייס לרמות צמיחה ורווחיות גבוהות, שהקדימו משמעותית את לוחות הזמנים המתוכננים, ולאור זאת החלטנו לממש את אחזקותינו ברשת בעיתוי הנוכחי.
“במשך השנים האחרונות, הצהרנו בעקביות, כי אייס איננה תואמת את נכסי הליבה של אלקטרה מוצרי צריכה, ואמרנו כי כאשר תגיע העת הנכונה לכך - נעביר את הבעלות ברשת לגורם עסקי, שהרשת תתאים יותר לאסטרטגיה העסקית שלו”. 
קרן קדמה משקיעה בחברות ישראליות בעלות זיקה לישראל במגוון תחומים. לרוב הקרן מעדיפה לבצע השקעות שמקנות לה שליטה בחברות.


פי.סי.חץ