גזי הקירור החדשים יעמדו במרכז כנס אימק”ם ביוני

גזי הקירור החדשים יעמדו במרכז כנס אימק”ם ביוני

בעקבות לחצים כבדים ומאמצים בינלאומיים שונים להפחית את הפגיעה באוזון, נאלצה התעשייה הכימית לפתח חומר חדש וידידותי לאוזון גזי קירור מסוגHFC, אלא שמהר מאוד התברר כי אומנם החור באוזון הצטמצם, אבל גזי הקירור החדשים מצטברים במהירות וגורמים לשינוי אקלים שמחייב ה

 


כדי לפתור את הבעיה כונסה ברואנדה הוועידה ה-28 של הארצות שאישרו את אמנת מונטריאול בכוונה לתקן את האמנה כך שתהיה הגבלה גם בשימוש ב-HFC. כיצד נערכת תעשיית המיזוג והקירור לעידן שאחרי ובאילו גזי קירור תוכל התעשייה להשתמש בשנים הקרובות?
הנושא שמטריד רבים וטובים בעולמנו יעמוד במרכז הכנס הבא של איגוד מהנדסי קירור ומיזוג אוויר, אימק”ם 2000, אשר יתקיים ביום רביעי 28 ליוני 2017 בשעה 14:00 במרכז הירידים בגני התערוכה בתל-אביב, במסגרת תערוכת “אגרומשוב” המאורגנת ע”י חברת “משוב”.
בתום דברי פתיחה ועדכונים של יו”ר האיגוד, מהנדס עמוס ברקוביץ, תתקיים הרצאת מרצה אורח מחברת דייקין היפנית בנושא: “המדיניות העומדת לפני צוות החוקרים בחיפוש אחרי גזי קירור נאותים”.
מהנדס יוני מלאכי, סמנכ”ל תפעול בחברת משב הנדסת קירור ומיזוג אוויר, ירצה על תחליפים מאושרים לגזי הקירור הקיימים תוך הקפדה על בטיחותם, ואילו רוני כהן גינת מאגף איכות אוויר ושינוי אקלים במשרד להגנת הסביבה, תסקור את הנעשה בתחום מדיניות  ממשלת ישראל להפחתת השימוש בגזי קירור מסוג ה-HFC. הכנס ייחתם על ידי מהנדס חנוך שוייצר מחברת אחים פולק שיעמוד על השימושים השונים במכלול גזי הקירור.
הסכום לתשלום עבור דמי החבר לשנת 2017 הנו סך של 500 שקל לכל השנה. סכום זה כולל את ההשתתפות בכל כנסי אימק”ם אשר יתקיימו בשנת 2017, לרבות הפעילות השוטפת של האיגוד.
מאחר והחברות באיגוד היא אישית, המעוניינים מתבקשים לדאוג כי בעת ביצוע התשלום יצוין במפורש עבור מי בוצע התשלום כדי שהחבר יזוכה בהתאם. באם טרם הועברו דמי החבר לשנת 2017, יש לעשות זאת בהקדם האפשרי.


פי.סי.חץ