סלטי שמיר תשקיע בהתייעלות אנרגטית ושדרוג מערך הקירור

סלטי שמיר תשקיע בהתייעלות אנרגטית ושדרוג מערך הקירור

מדובר במערכת קירור המקבלת את הסלטים חמים, בטמפרטורה של כ-90 מעלות, ומצננת אותם לטמפרטורה של 5 מעלות במהירות

 


חברת “סלטי שמיר” פתחה בתהליך של התייעלות אנרגטית ושדרוג מערך הקירור במפעלה הראשי באזור התעשייה ברקן. החברה חתמה על חוזה ארוך טווח ל-7 שנים עם חברת GVK פתרונות קירור, בהיקף של כ-2.1 מיליון ש’’ח. במסגרת הליך ההתייעלות, ישודרג מהלך הקירור המהיר ה-Blast chiller ב”סלטי שמיר”, במטרה לספק מענה לצורך לצנן במהירות את הסלטים המבושלים (כגון סלט חומוס, סלט חצילים וכדומה) על מנת לשמור על טריותם ואיכותם וכמו כן, להגדיל באופן משמעותי את התפוקה ולספק מענה לגידול עתידי בייצור. המדובר במערכת קירור המקבלת את הסלטים חמים, בטמפרטורה של כ-90 מעלות, ומצננת אותם לטמפרטורה של 5 מעלות במהירות. הקירור המהיר נועד למנוע התפתחות חיידקים, המשגשגים בטמפרטורה גבוהה.                                                                            
אמנון גרוס, מהנדס מפעל סלטי שמיר, מסר כי “GVK הצליחו להביא למיצוי מקסימלי של מערכות הקירור - חיסכון בחשמל, חיסכון בציוד והגעה ליתרונות עצומים למערכת הקירור. פרויקט ההתייעלות כלל ניטור און-ליין של מערכות הקירור ושליטה מרחוק בהתאם לנתונים המתקבלים. אנו רואים במהלך השקעה חיונית לטווח ארוך”.
סלביק גרויסמן, מנכ”ל GVK פתרונות קירור, “אנו מספקים פתרונות של הגדלת יכולות הקירור והגדלת התפוקה, ללא הגדלת צריכת החשמל, תוך התחייבות להקפדה על תוצאות קירור חיוניות לתהליכי ייצור רגישים בתעשיית המזון. אחד האתגרים בפרויקט היה פיתוח ותכנון הנדסי ייחודי של מפזרי קור שיתמודדו עם סביבת עבודה אגרסיבית הנוטה לייצר קורוזיה. לאחר השלמת הליך ההתייעלות צפויה חברת “סלטי שמיר” להוסיף ולספק לשוק סלטים איכותיים וטריים, הנהנים מתנאי הייצור המחמירים ביותר בכל הנוגע לבקרת טמפרטורה, וכמו כן ליהנות משקט תעשייתי בקווי הייצור הרגישים”. GVK פתרונות קירור נוסדה על ידי ויאצסלב (סלביק) גרויסמן בשנת 2000, וחרטה על דגלה ערכים של מקצוענות, אמינות ויושרה. כיום נחשבת החברה לאחת המובילות בתחום שירות ואחזקה למערכות קירור, הקפאה ומיזוג אוויר בישראל, ומחזיקה בניסיון עשיר בשירות החברות המובילות במשק. בין לקוחות החברה: רשתות מזון, מלונות, מפעלי פלסטיק, חברות מתעשיית התרופות ומפעלי מזון הכוללים את המאפיות הגדולות בארץ, מפעלי בשר, קייטרינג וחקלאות. לשירות לקוחותיה מקפידה GVK  פתרונות קירור להתעדכן באופן רציף בחידושים הטכנולוגיים, ושומרת על קשר ישיר עם ספקי החברות המובילות בעולם - במטרה להתאים לכל מערכת את הרכיבים והציוד המתקדם ביותר.                                                                                                   
זאב אלקין, השר להגנת הסביבה, ביקר לאחרונה בביתן של חברת GVK  פתרונות קירור בתערוכת הקלינטק הבינלאומית ה-21, ושמע מהנכ”ל והבעלים סלביק גרויסמן, על השיטות המהפכניות לחסכון אנרגטי במערכות קירור תעשייתיות.

*בתמונה - השר להגנת הסביבה זאב אלקין וסלביק גרויסמן


פי.סי.חץ