יצרני מיזוג יפניים מגדילים את מערך הייצור באסיה

יצרני מיזוג יפניים מגדילים את מערך הייצור באסיה

חברות מיזוג אוויר יפניות מגדילות את מערך הייצור והמכירות שלהן באסיה בעקבות הביקוש ההולך וגדל למערכות מיזוג אוויר ביבשת.

 

מיצובישי אלקטריק ופוג’טסו ג’נרל הוציאו כל אחת כ-2-3 מיליארד ין (17-26 מיליון דולר) בשנה האחרונה על הרחבת קווי הייצור שלהן בתאילנד, ובמקביל הגדילה מיצובישי את מערך המכירות שלה בהודו ובדרום מזרח אסיה.
העלייה בביקושים המקומיים היא תולדה של שיפור במצב הכלכלי במרבית מדינות אסיה והמודעות הגוברת של הצרכנים להתייעלות אנרגטית, מגמה שמהווה חלון הזדמנויות עבור הטכנולוגיות החסכוניות באנרגיה מארץ השמש העולה.
Mitsubishi Heavy Industries Thermal Systems, חברת בת של מיצובישי צפויה להוציא כ-3 מיליארד ין על הקמת מפעל חדש לייצור מזגנים בבנגקוק, תאילנד. המפעל שימוקם בסמיכות למפעל הקיים אמור להגדיל את כושר הייצור של החברה בכ-30% לכדי 1.7 מיליון יחידות בשנה עד תום 2017 לטובת השוק המקומי והשוק ההודי. בנוסף, מפתחת החברה קו מיוחד של מזגנים מוזלים לטובת האוכלוסיה המקומית דלת האמצעים שמחירו נמוך בלפחות 20% משאר מוצריה באותם שווקים.
פוג’יטסו ג’נרל הודיעה אף היא על השקעה של כ-2 מיליארד ין בהגדלת קווי הייצור שלה בתאילנד בכ-50% עד 2020. החברה מתכוונת גם להרחיב את קו המוצרים שלה למגזר הביתי והמסחרי כאחד, להגדיל את תפוקות המזגנים ותציע בנוסף גם דגמים זולים וחסכונים יותר באנרגיה כדי לענות על הביקוש הרב והמגוון.
תאגיד פוג’יטסו מתכוון במהלך השנה הנוכחית להשיק בהודו מזגנים שמחירם נמוך בכ-20%-30% מאותם דגמים שנמכרו בשנים האחרונות בתת היבשת.
דייקין, המתחרה הגדולה של מיצובישי ופוג’יטסו בדרום מזרח אסיה, הבהירה שאין בכוונתה לשבת בחיבוק ידיים. יצרנית המיזוג המובילה ביפן שוקדת בימים אלה על הקמת מפעל בתאילנד לייצור מערכות מיזוג חסכוניות באנרגיה. בנוסף, הודיעה החברה על הגדלת כושר הייצור של מפעלה בהודו.
במרבית מדינות אסיה ניכר בעשור האחרון גידול מהיר בשורות צרכנים מהמעמד הבינוני במרחב האורבני, אשר מהווים את קהל היעד המרכזי עבור חברות המיזוג היפניות. הצפי בהודו, למשל, על-פי מחקר בריטי שפורסם לאחרונה, הוא של גידול בשיעור 50% במכירות המזגנים בין השנים 2015 ל-2020 ושל כ-60% בממוצע בתקופה המקבילה במדינות מזרח אסיה המובילות ובראשן תאילנד.


פי.סי.חץ