תדיראן זכתה במכרז התייעלות אנרגטית של בית החולים פלימן

תדיראן זכתה במכרז התייעלות אנרגטית של בית החולים פלימן

הפרויקט כולל תכנון, החלפת ציוד, הכנסת מערכות בקרה חכמות לניתוח ולקבלת דו”חות, שירות ותחזוקה, וכן אספקה שוטפת של גפ”מ

 


תדיראן Energy, חטיבת ESCO ופרויקטים של התייעלות אנרגטית בקבוצת תדיראן, זכתה במכרז של בית חולים גריאטרי שיקומי פלימן בחיפה לביצוע פרויקט התייעלות אנרגטית והסבה משימוש בסולר לגפ”מ של מרכז האנרגיה. מרכז האנרגיה משמש את בית החולים לכל צורכי הקיטור, מים חמים לסניטציה ומים להסקה. הפרויקט כולל תכנון, החלפת ציוד, הכנסת מערכות בקרה חכמות לניתוח ולקבלת דו”חות, שירות ותחזוקה, וכן אספקה שוטפת של גפ”מ.
בפרויקט הנוכחי יושמה שיטת התקשרות ייחודית, שבה לוקחת עליה תדיראן Energy את חובות האנרגיה התרמית של בית החולים (כולל תשלום עבור הגפ”מ) למשך 5 שנים ומבטיחה לבית החולים תשלום קבוע וידוע מראש, לתקופה זו, הנמוך יותר מהסכום המשולם על ידי בית החולים כיום. בכך מאפשרת תדיראן Energy לבית החולים לא רק להתייעל אנרגטית ולהפחית את הפליטות לסביבה, אלא גם לחסוך בעלויות.
יהודה כהן, מנהל פעילות ESCO ופרויקטים בתדיראן Energy, אומר ש”הזכייה במכרז מהווה הוכחה למקצועיות הבלעדית של תדיראן בתחום ההתייעלות האנרגטית וליכולת להתקשר במודלים כלכליים שונים ומגוונים. בית החולים פלימן יצר תקדים בהבנת שוק האנרגיה והאפשרויות הגלומות בו, ואנו מודים לו על האמון ושיתוף הפעולה”.
תדיראן Energy זכתה כבר בעבר בפרויקט “שמיים כחולים”, המכרז הגדול והמורכב שפורסם אי פעם בישראל בתחום ההתייעלות האנרגטית שבמרכזו החלפת תשתיות וציוד אנרגיה בכל בתי החולים הממשלתיים, במטרה להשיג חיסכון מרבי בהוצאות האנרגיה שלהם. המכרז שהוציא משרד הבריאות כלל 11 בתי חולים בהיקף השקעות ראשוני המוערך בסכום של עד כ-100 מיליון שקלים ולתקופת הקמה והפעלה של 17 שנים, ונחשב כפרויקט חלוצי וייחודי ולא רק בקנה מידה מקומי. גם פרויקט זה התבסס על מודל התקשרות ייחודי והוכיח את יכולתה של תדיראן Energy להתמודד עם פרויקטים מורכבים גם מבחינה טכנית וגם מבחינת שיטת ההתקשרות.
המרכז הגריאטרי שיקומי פלימן הינו המרכז השיקומי הממשלתי היחידי לאוכלוסיית הגיל המבוגר בכל אזור הצפון. בית החולים משמש מרכז רפואי לשיקום גריאטרי ולטיפול במחלות חריפות. המרכז הרפואי נוסד בשנת 1972 ומכיל כ-160 מיטות אשפוז, בשש מחלקות, בהן מחלקות שיקום אורתופדי ונוירולוגי, מחלקות לטיפול במחלות חריפות ומחלקת שיקום נשימתי. כמו כן פועלים בו שירותים כגון מחלקת אבחון קוגניטיבי, קלינאות תקשורת, מכון פיזיותרפיה, מכון ריפוי בעיסוק, מעבדה, בית מרקחת, מכון רנטגן, בית כנסת ושירותי משק שונים.
צוות המרכז הרפואי מונה כ-300 עובדים, כולל רופאים ממגוון תחומי מומחיות, אחיות, רוקחים, דיאטנית, עובדות סוציאליות, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, מטפלים באמנויות, קלינאי תקשורת, פסיכולוגים, עובדי אחזקה, משק, מחשוב וטכנולוגיה, ביטחון ועוד.


פי.סי.חץ