פריצת דרך

פריצת דרך

גדיר מערכות מרעננת את תחום מיזוג אוויר וקירור למתחמים גדולים ותעשייה באמצעות צ’ילרים ויט”אות חסכוניים באנרגיה

 

 

שוק הצ’ילרים למיזוג אוויר בישראל נחשב לשוק שמרני במיוחד עם כארבעה - חמישה שחקנים מרכזיים. 
כשמדובר במכונות שעולות מאות אלפי שקלים ברירת המחדל היא לרוב ללכת על המוכר והידוע. מצב זה עלול לגרום גם לחסימת חדשנות ולהפחתת תחרות שתפגע בקהל הלקוחות הסופיים. 
בשנים האחרונות חברת Clivet איטליה, באמצעות נציגתה בישראל, גדיר מערכות, מצליחה אט אט לפרוץ את מחסום השמרנות בתחום הצ’ילרים. 
Clivet שהינה חברה מובילה עם 6 סניפים בבעלות מלאה באירופה כמו גם בדובאי ובהודו (בהן האקלים חם כמו בישראל), הינה חלק מקונצרן מידאה, בעל מחזור מכירות שנתי של 22 מיליארד דולר. 

רונן שחר, מהנדס חברת גדיר מערכות ליד צ’ילר קליבט במפעל פולג תעשיות פלסטיק.

קליבט מציגה חידושים ויתרונות משמעותיים בשוק האירופאי ובכוונתה להטמיע אותם גם בישראל. 
מספר דוגמאות לכך: בנוסף לליין של צ’ילרים עם מדחסים בורגיים, החברה מעודדת שימוש בצ’ילרים עם מדחסי סקרול ביעילות רב שנתית גבוהה במיוחד, המושגת באמצעות טכנולוגיות ורכיבים אשר משפרים את ביצועי הצ’ילרים. “אנו מיישרים קו עם המגמה באירופה. קל יותר לתחזק צ’ילרים עם מדחסי סקרול, הם זולים יותר, יעילים יותר וחוסכים כסף רב ללקוחות. שכן, צ’ילרים למיזוג אוויר הינם כידוע צרכן האנרגיה המשמעותי בכל מבנה משרדים, מרכז קניות או חלל ממוזג אחר”, מציין ניר עמרמי, מנכ”ל גדיר מערכות. דוגמא נוספת היא צ’ילרים 4 צינורות או צ’ילרים הכוללים השבת חום, ביעילות גבוהה במיוחד, המיועדים לקירור וחימום בו זמנית במתחמים גדולים כמו בתי חולים, אוניברסיטאות וכדומה. 
Clivet מובילה באירופה גם מגמה של טיפול חדשני באוויר צח באמצעות פקג’ים מסדרת Zephir עם מדחסי אינוורטר, ושלל טכנולוגיות (ומספר פטנטים רשומים) אשר מקטינים את צריכת האנרגיה במתחם ב-30%, כסף גדול לכל הדעות בכל קניון או מתחם מסחרי אחר. השימוש במוצר זה מצריך תכנון שונה מזה הנהוג בישראל. לשם כך גדיר מערכות מקיימת הדרכות למשרדי תכנון מיזוג אוויר.
לדברי עמרמי “קליבט מייצרת את כל הצ’ילרים והיט”אות שלה לפי תקן Eurovent בסטנדרט וברמת אמינות גבוהים”. לצד החדשנות הרבה, קליבט נוקטת גם במשנה זהירות ביחס לטכנולוגיות לא מבוססות. 
קליבט החליטה למשל, אסטרטגית, לא לעבור לשימוש במעבים מיקרו-צ’אנל שאינם אמינים מספיק לטעמה ושהיעילות שלהם יורדת משמעותית לאחר תקופה מסוימת. 
אין ספק שהכניסה של גדיר מערכות עם קליבט מיטיבה עם שוק הצ’ילרים והיט”אות בישראל. מבחינת גדיר מערכות Clivet הינה שחקן חיזוק לצ’ילרים MTA המשווקים על ידה ואשר מיוצגים בישראל מזה 30 שנה עם אלפי התקנות, כמו גם פעילות משאבות החום בה הינה נחשבת לספק מוביל. 
לחברה צוות טכני מקצועי המספק תמיכה ושירות. בגדיר מערכות מביעים שביעות רצון מהיקף החדירה שגדל משנה לשנה. ארגונים בהם הותקנו הצ’ילרים כדוגמת מערכת הביטחון, רשת שופרסל, מפעל הפיס, איגוד לשכות המסחר, מפעלי התעשייה פרוטרום, נירלט, פולג תעשיות, פרוטליקס ורבים אחרים מביעים שביעות רצון מהציוד שהותקן אצלם. 

*בתמונה - התקנה של צ’ילר קליבט בסניף שופרסל.


פי.סי.חץ