אלקטרה צריכה מפתחת מערכת שתאפשר שירות מרחוק למזגנים

אלקטרה צריכה מפתחת מערכת שתאפשר שירות מרחוק למזגנים

מערכת "אלקטרה view", המבוססת על פתרון תקשורת (IOT) ייחודי שמותקן במזגן, תאפשר למוקד השירות של החברה לבצע בקרה מרחוק על מזגנים בבתי לקוחות

 

 


חברת  אלקטרה מוצרי צריכה מפתחת, בשיתוף קונצרן טכנולוגיה בינלאומי, מערכת שרות אדפטיבית ופורצת דרך, בשם "אלקטרה view". המערכת תאפשר למוקד השרות של החברה לבצע בקרה מרחוק על מזגנים בבתי לקוחות לרבות שליחת התראות לתחזוקה, התראות לניקוי מסננים, בריחת גז, אתחול המערכת, עדכון תוכנה וכיו"ב.
יגיל וויט, מנכ"ל אלקטרה מיזוג אוויר, "כחברה שמובילה את ענף המזגנים בישראל ומשווקת במספר מדינות ברחבי אירופה, אלקטרה חרטה על דגלה לספק ללקוחותיה את הטכנולוגיות החדשניות ביותר, המוצרים האיכותיים ביותר וחווית שרות ייחודית ונוחה. "אלקטרה view", מציין וויט, "הינו נדבך נוסף ביישום האסטרטגיה של החברה".
מערכת "אלקטרה view" שתושק בקרוב מבוססת על פתרון תקשורת (IOT) ייחודי שמותקן במזגן. מעבר ליכולת השליטה מרחוק על פעולות התפעול השוטפות של המזגן באמצעות הסמארטפון, רכיב התקשורת יאפשר למוקד השרות של אלקטרה לקבל דיאגנוסטיקה בזמן אמת של המכלולים השונים של המזגנים בבתי הלקוחות ובמידה וישנה חריגה תפעולית או תחזוקתית מופעלת מיד התראת שרות במוקד.
התראת השרות עולה באופן אוטומטי במערכת ה-CRM של נציג השרות, מתבצע תהליכי זיהוי ואימות של הלקוח, מתקיים ניתוח של היסטוריית הפעלת המזגן ומוצגים על גבי מסך הנציג מדדים כמו טמפרטורה, מצב עבודה, צריכת החשמל שלו. בתום תהליך הניתוח מרחוק יכול נציג השרות לבצע פעולות מרחוק כמו אתחול מערכת המיזוג, עדכון פרמטרים, שינוי משטר עבודה, עדכון תוכנה וכד’. במידה ולא יהיה ניתן לתקן את התקלה מרחוק יוכל מוקד השרות להעביר את הנתונים שהתקבלו מהמזגן לטכנאי השרות על מנת שייבחן אותם טרם הגעתו לבית הלקוח, מה שעתיד לייעל ולהקטין את משך השהות שלו בבית הלקוח.
בהמשך תדע המערכת לאסוף ולנתח מידע מכל המזגנים בבית הלקוח ובסיוע אלגוריתמים ייחודים תועבר המלצה ללקוח כיצד נדרש ממנו להפעילם על מנת לצמצם את הוצאות החשמל מבחינת שעות ההפעלה, טמפרטורה מומלצת, משך ההפעלה וכיו"ב.
טל בית הלחמי, סמנכ"ל השרות של אלקטרה מוצרי צריכה: "מערכת "אלקטרה view" לא רק שתצמצם באופן משמעותי את הצורך לשלוח טכנאי לבית הלקוח לצורך טיפול בתקלות תוכנה, אלא אף תאפשר לנו לבחון ברמה היומיומית את אופן פעולת המזגנים בבתי הלקוחות ולהאריך את משך עבודתם הרציפה".
כיום, ברגע שלקוח מעוניין לשדרג את השימוש במזגן אלקטרה ולתפעלו באמצעות הסמארטפון דרך האפליקציה של אלקטרה, הוא נדרש לרכוש מודול USB ולהתקינו באמצעות טכנאי ביחידה הפנימית של המזגן. שרות "אלקטרה view" לא יהיה כרוך בתשלום נוסף מעבר לרכישת המודול.
הפעלת תעודת האחריות על המזגן באמצעות הסמארטפון: מערכת "אלקטר view", מצטרפת לשתי מערכות לייעול השרות ללקוח שהוטמעו לאחרונה באלקטרה  מיזוג אוויר ואקלים.
מחלקת הפיתוח של אלקטרה מיזוג אוויר פיתחה מערכת QR שמודבקת למוצר וכל שנדרש מהלקוח ברגע שהוא רוכש את המוצר על מנת להפעיל את האחריות הוא לסרוק עם הסמארטפון את הברקוד שעל המוצר. אז עולה עמוד שבו הוא נדרש למלא את הפרטים וללחוץ "שלח". בתום השליחה מתקבלת הודעה SMS שהאחריות על המזגן נכנסה לתוקף.
בישראל פועלים כ-6,000 מתקיני מזגנים שנדרשים לבצע התקנות ולהעניק שירותים למגוון רחב של מזגנים שבשל הקדמה הטכנולוגית מאופיינים ברמת מורכבות גבוהה יותר מבעבר. עד היום, מתקין שהגיע לבית לקוח להתקין מזגן או לתת שרות למזגן קיים ונתקל בבעיה מורכבת באחד מהמכלולים, יצר קשר טלפוני עם מוקד השרות הייעודי למתקינים של אלקטרה, שסייע לו תוך הסתמכות על הדברים שתיאר להם בשיחה.
הבעיות התעוררו כשהמתקינים לא ידעו להסביר כהלכה את הבעיה במערכת המיזוג או שנציגי השירות לא הצליחו להעביר את הפתרון במהירות וביעילות במסגרת שיחת טלפון. במידה והמתקין בחר ליצור קשר ויזואלי עם המוקד באמצעות תוכנת וואטסאפ, אזי המוקד לא היה ערוך לכך מבחינת כמות ואופי הפניות.
עתה, בעקבות הטמעת הפתרון במוקד השרות של אלקטרה מיזוג אוויר, המתקין יכול להתחבר בלחיצת כפתור דרך הסמארטפון שלו לפלטפורמה עם ממשק משתמש ידידותי ודרכה לנהל שיחת וידאו משולבת אודיו עם הנציג הטכני במוקד. במהלך השיחה עובר החומר הוויזואלי עיבוד מהיר במוקד ותוך כדי התהליך נשלחת לטכנאי תמונה של הרכיב התקול שנמצא ביחד עם הוראות תפעול מדויקות לפתרון התקלה, המלוות בעזרים גרפיים כמו חצי סימון והוראות כתובות.


פי.סי.חץ