מפעל אלקטרה עובד לראשונה בשלוש משמרות בשל השרב

מפעל אלקטרה עובד לראשונה בשלוש משמרות בשל השרב

גידול של 15% נרשם בהיקפי המכירות של מערכות מיזוג אוויר ואקלים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. גידול זה מצטרף לגידול של 27% בהיקפי היצוא של החברה בהשוואה לחציון המקביל אשתקד

 


מזג האוויר השרבי שפוקד בשבועות האחרונים את בריטניה, צרפת וספרד לצד גל החום הכבד ששורר בחודש האחרון בישראל הביא, על פי אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים, לגידול של 15% בהיקפי המכירות של מערכות מיזוג אוויר ואקלים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. גידול זה מצטרף לגידול של 27% בהיקפי היצוא של החברה בהשוואה לחציון המקביל אשתקד. נתונים אלו הניעו את החברה להגדיל את מצבת העובדים במפעל מ-330 ל-380, ולהעביר לראשונה מזה עשור את מפעל ייצור המזגנים בראשון לציון לעבודה בשלוש משמרות הרכבה, לאורך 24 שעות.
יגיל וויט, מנכ"ל אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים, מציין ש"מזג האוויר השרבי ששורר באירופה בחודש האחרון לצד גלי החום המתמשכים בישראל, חייבו אותנו לעבור לעבוד בשלוש משמרות ייצור על מנת לספק את הביקושים". "לשמחתי", מציין וויט, "נערכנו מבעוד מועד לעלייה בטמפרטורות בקיץ הנוכחי ולאחרונה סיימנו השקעה חסרת תקדים של 6 מיליון שקל בשדרוג התשתיות וקווי הייצור של מפעל המזגנים בראשון לציון. זאת על מנת לעמוד בסטנדרטים בינלאומיים כולל תו תקן ישראלי ותווי תקן אירופאיים מחמירים". וויט מסכם, "אין לי כל ספק שהשנה נחצה את שיא הייצור השנתי שנקבע אשתקד ועמד על 140 אלף מערכות מיזוג וחימום ואת רף ההכנסות מייצוא שעמד ב-2016 על 11.9 מיליון יורו".
עוד מעדכנת אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים על שני לקוחות אירופאיים: WIESHAUPT  (גרמניה) ו-WOLF (גרמניה, שוויץ וצרפת), שהגדילו את היקף הרכישות השנתי של מעבים למערכות חימום המיוצרים במפעל אלקטרה בראשון לציון, לרמה של 2.5 מיליון יורו כל אחת. כמו כן נמצאת החברה בשלבים מתקדמים לשיתוף פעולה עם חברות נוספות מובילות בתחומן באירופה, המנהלות מותגי על בתחום המיזוג ומערכות החימום.
מפעל המזגנים של אלקטרה במערב ראשל"צ משתרע על פני 20 אלף מ"ר בנוי, נתון שהופך אותו לגדול ביותר בתחומו במזרח התיכון. מעבר לגודלו, הפך המפעל בשנה האחרונה למוקד עלייה לרגל בקרב חברות בינלאומיות שביקשו להגיע ולהתרשם מטכנולוגיות הייצור המתקדמות בתעשיית המיזוג שפותחו בישראל, כולל רובוטיקה, קווי הרכבה וצביעה חצי-אוטומטיים, חדרי הרצה ממוחשבים, מעבדות בהן עוברים המזגנים בדיקות קפדניות ומערך בקרה ואיכות מהמשוכללים בעולם. מעבר לכך, גויסו מהנדסים ישראליים והוקם מערך המתמחה בתכנון, פיתוח ושדרוג של אלקטרוניקה לכל המוצרים המיוצרים בישראל. 

*בתמונה - מפעל המזגנים של אלקטרה בראשון לציון. צילום רפי דלויה

 


פי.סי.חץ