אלקטרה רוכשת את השליטה בספקית פתרונות הקירור אלרם

אלקטרה רוכשת את השליטה בספקית פתרונות הקירור אלרם

נכון לסוף 2016, הסתכם המחזור השנתי של אלרם שעוסקת בין השאר בהשכרת צ'ילרים ומזגנים ניידים, יחידות טיפול באוויר ויחידות מיזוג נקודתיות, בכ-206 מיליון שקל


קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, ממשיכה להתרחב ולפתח את פעילותה העסקית: החברה מדווחת על הקמת חברה חדשה עם פ.ק גנרטורים בע"מ, שתיקרא מעתה "פ.ק אלקטרה בע"מ". אלקטרה תרכוש את הפעילויות של פ.ק גנרטורים, פ.ק מערכות כוח והזרם, ורכישת 100% ממניות אלרם גנרטורים בע"מ, באופן שאלקטרה תחזיק 51% מכלל פ.ק גנרטורים והמוכרים יחזיקו ב-49%. 
שווי העסקה הינו כ-100 מיליון שקל, כולל רכישת אלרם (חלקה של אלקטרה כ-52 מיליון שקל). נכון לסוף 2016, הסתכם המחזור השנתי של הפעילות הנרכשת בכ-206 מיליון שקל מאוחד, והרווח הנקי המתואם הסתכם בכ-20 מיליון שקל. החל מ-3 שנים ממועד השלמת העסקה, תוענק לאלקטרה אופציית CALL ולמוכרים אופציית PUT למכירת 49% מניות החברה הנותרות.
פ.ק. גנרטורים בע"מ הינה ספקית בינלאומית מובילה לפתרונות ייצור חשמל לטווח קצר וארוך, לרבות השכרה, מכירה, התקנה, תפעול ותחזוקה של גנרטורים. לחברה עשרים וחמש שנות ניסיון בתחום, והיא נחשבת לחברה המובילה בשוק הגנרטורים הישראלי. החברה בעלת נציגויות של מספר ספקים בינלאומיים, כדוגמת וילסון, מיצובישי, אקסה ועוד  ומתחזקת אלפי גנרטורים בשירות.
חברת אלרם נמצאת בבעלות משותפת של משפחת קורץ (50%) ורמי כהן (50%) ומנוהלת בפועל ע"י משפחת כהן. עיקר פעילות החברה בצפון הארץ ובתחומי ההשכרה, מכירה ושירות של גנרטורים. בנוסף, החברה משכירה צ'ילרים ומזגנים ניידים, יחידות טיפול באוויר ויחידות מיזוג נקודתיות, משטחי החלקה על הקרח ומגדלי תאורה. 
רכישה זו מתווספת למספר רכישות נוספות, שביצעה אלקטרה בשנה האחרונה, וביניהן: פעילות חברת מגאסון, המתמחה בפתרונות טכנולוגיים מתקדמים לניהול "בניינים חכמים", ופעילות יחידת אבטחת סיור הבנקים (יס"ב).
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה: "עיסקה זו מהווה נדבך חשוב נוסף בתוכנית רחבה להמשך פיתוח פעילותה העסקית של קבוצת אלקטרה. המודל העסקי תואם את האסטרטגיה הכוללת של אלקטרה, על פיה אנו מספקים ללקוחות פתרונות מלאים מקצה לקצה, משלב התכנון וההקמה, המשך בהתקנה של המערכות וכלה בשירות ובתמיכה המקצועיים".
אלקטרה, שבשליטת קבוצת אלקו של גרשון זלקינד, עוסקת בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל ובחו"ל, שירות, אחזקה וסחר, פיתוח והקמת נדל"ן ומגזר זכיינות. מניית החברה זינקה בשנה החולפת בכ-60% ומשקפת לאלקטרה שווי שוק נוכחי של כ-2.8 מיליארד שקל. בסיכום הרבעון הראשון של השנה, הכנסותיה צמחו ב-14% ל-1.4 מיליארד שקל, לצד שחיקה של 23% ברווחיה, בהשפעת מימוש קרקע ברבעון המקביל אשתקד, לרמה של כ-32 מיליון שקל.
אלקטרה יוצגה בעסקה בידי עורכות הדין קרן שחר, מיכל רדנאי ונועה מזרחי ממשרד יוסי לוי ושות'. פ.ק. גנרטורים יוצגה בידי עו"ד טלי בן ארצי ממשרד שבלת ושות'.


פי.סי.חץ