שי לחג

שי לחג

התאחדות קבלני המיזוג והחימום חונכת בית חדש בפתח תקווה המצויד במרכז הדרכה ואולפן רדיו, והרימה כוסית לרגל השנה החדשה

אבי אובליגנהרץ

 

בסימן חגי תשרי וההתחדשות והתקווה המאפיינים תחילתה של שנה חדשה, הרימו חברי התאחדות קבלני מיזוג אוויר וחימום, כוסית לכבוד ראש השנה, וחנכו כשהם מתוגברים בנציגי החברות היבואניות,  את ביתם החדש.
בית ההתאחדות הממוקם בפתח תקווה, מצויד בחדרי מזכירות, חדרי ישיבות, כיתת לימוד מאובזרת ואפילו אולפן רדיו לטובת שידורים שיועלו באתר ובפייסבוק של הארגון. ההתאחדות שמציינת שלוש שנים להיווסדה, נוהלה עד היום מהמשרדים של חברי ההנהלה ובראשם יו"ר ההתאחדות אלי מתיתיהו ומנכ"ל ההתאחדות יובל בריק. אלא שהארגון המונה כיום כ-300 חברות קבלניות (5-100 עובדים בכל אחת), הלך וגדל "והיינו צריכים מקום במרכז הארץ ואשר יהווה בית חם לחברים כדי שיהיה להם היכן להיפגש", מסביר מתיתיהו.

אלי מתיתיהו משדר באולפן החדש

כיתת הלימוד נועדה לדבריו, לשמש כמרכז להכשרת אנשי מקצוע  ולטובת הנושא ייפתחו קורסים אחרי החגים. "אנחנו ממשיכים במאמצים שלנו לאסדרת הענף באמצעות כנסים, פעילות בכנסת וכדומה. וכשתהיה אסדרה נוכל לספק בעלי מקצוע מורשים באמצעות מרכז ההכשרה שלנו. אנחנו למעשה בונים כאן את התשתית המקצועית הדרושה להסמכת אנשי מקצוע הן בנושא הגז והן בנושא החשמל".
הקורסים יתקיימו בשיתוף עם משרד העבודה ויעסקו בין השאר בגזים דליקים ואפילו בהלחמות נחושת באמצעות שיתוף פעולה עם המכללה לריתוך. "מי שיעבור את ההסמכה שלנו יהיה מורשה להתעסק בגזים דליקים, עם צינורות נחושת, חשמל וכל הידע הדרוש לטכנאי מיזוג אוויר", מציין בריק. בנוסף, ייהנו המעוניינים מהכשרה בתחומים חופפים לתחום עיסוקם כגון ניהול זמן ועובדים, ניהול משא ומתן, שיווק, תמחיר ועוד אותם יעבירו לדבריו מרצים מהשורה הראשונה.
"מדובר פה בפיילוט ראשוני והמטרה שלנו היא לפתוח תוך כשנתיים שלושה מרכזי הדרכה שישרתו את כל רחבי הארץ, ישדרגו את הענף ויובילו להתמקצעותו", מבטיח בריק. במקביל ייערכו בבית ההתאחדות סדנאות במסגרתם יציגו ספקים של הענף את מיטב החידושים, מערכות, טכנולוגיות, כלי עבודה מתקדמים וכדומה, ויאפשרו לתלמידים להתנסות מקרוב בציוד. המימון אגב של בית ההתאחדות והפעילויות השונות יגיעו מדמי חבר אבל מתיתיהו ובריק מצפים גם שמרכז ההדרכה יממן את עצמו.
מתיתיהו שמשדר להנאתו תוכנית אישית  מידי יום שישי ברדיו ירושלים, יזם הקמת אולפן רדיו בבית ההתאחדות שישדר בעיקר פודקאסטים (תוכניות רדיו ברשת. א.א) שיכללו ראיונות גם גורמים מובילים בענף המיזוג, הרצאות ואפילו מיני קורסים לטובת חברי ההתאחדות. "השאיפה שלנו היא לאגד את כל קבלני המיזוג והחימום, להכשיר ולהסמיך את כל בעלי המקצוע הזקוקים לכך ובסיכומו של דבר להעלות את קרנו של הענף. המטרה היא שרק אנשי מקצוע עם רישיונות חשמל, גז, עבודה בגובה וכדומה, יעבדו במקצוע", מסכם מתיתיהו.

*בתמונה - חברי ההתאחדות מרימים כוסית


פי.סי.חץ