לא מבזבזים אנרגיה

לא מבזבזים אנרגיה

הכינוס הבינלאומי של מהנדסי חשמל, אנרגיה ומזוג אוויר יתקיים ב-7-10 נובמבר באילת ויוקדש להתייעלות אנרגטית

רפי אהרוני

במסגרת הכנס ה-18 של מהנדסי החשמל  באילת שיתקיים ב-7-10 נובמבר בבתי המלון הרודס ודן באילת, ייערך זו השנה השלישית הכנס של מהנדסי מיזוג האוויר בישראל. כנס זה מהווה נקודת מפגש מקצועית לכל העוסקים בתחום: מתכננים, יועצים, קבלנים, מנהלי פרויקטים, מפקחים, לקוחות, מהנדסי אחזקה ותפעול. כמוכן הכנס כולל תוכנית חברתית עשירה המיועדת גם למשפחות (כולל ילדים) המלווים את באי הכנס.  האירוע כולל גם תערוכה גדולה בנושאי החשמל וכן תערוכה של ספקי מערכות מזוג אוויר בקרבת אולם ההרצאות.
התוכנית המקצועית המוצעת למהנדסי מיזוג אויר ואנרגיה כוללת את האירועים הבאים:
יום שלישי, 7.11 ערב – מפגש מקצועי של פורום משרדי היועצים (חשמל ומזוג אוויר) לדיון על הבעיות הבוערות בתחום בהקשר למשרד הביטחון רשויות כיבוי האש, רישוי ויחוד פעולות ועוד.
יום רביעי, 8.11 בוקר  – סיור מקצועי בשדה התעופה החדש רמון  בהדרכת משרד המתכננים ה.ר.ו.ו.א.ק. 
יום רביעי, 8.11  צהרים וערב – טקס פתיחה חגיגי בנוכחות מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות . לאחריו מושב בנושא ניהול אנרגיה בראשות  אבי מנשה. בהרצאות  חידושים בתחום מניית אנרגיה, פיקוד על יחידות עם מנועי EC, סטטוס פרויקט שמיים כחולים ופרוטוקלי המדידה של האנרגיה, חידושים בתחום תוכנות ניהול אנרגיה (כוח ומזוג אוויר).
יום רביעי, 8.11 – קוקטייל חגיגי לכל באי הכנס כולל הופעת להקה ליד הבריכה במלון הרודס, קוקטיל חגיגי.   

יום חמישי, 9.11 – מושב התייעלות אנרגטית בראשות איציק צרנובסקי – עם הרצאות על חישוב מתקדם של יעילות מתקן במערכות מים קרים, מנועי IE4, ויסות ספיקות מים דינמי לעומת סטטי, בדיקות של נצילות משאבות בשטח והתקן החדש IEC60364 לקביעת יעילות אנרגטית של מתקן אנרגיה. לאחר מכן ייערך  מושב חידושים במערכות מיזוג אוויר בראשות יואב שרייבר שידון בנושא מעגלי מים עם ספיקות משתנות והשפעתם על יחידות המים הקרים, התקנת יחידות מים קרים טוריות לעומת מקביליות, שוק VRF מאין ולאן, שימוש במערכות מדחסי בורגיים מונעי קיטור בתחנות כוח ומתקני אנרגיה גדולים וטכנולוגיות להקטנת לחצי העיבוי מבוססות צינון.
מושב אחה"צ יוקדש למרכזי מחשוב בראשות דוד בר עקיבא ויכלול הרצאות בנושא שיפורים מקובלים במערכות מיזוג וכן התייחסות לשיטות הערכה לתשתיות קריטיות.
מושב אחה"צ בראשות דלית ברטל יעסוק בנושא אספקת אוויר. ההרצאות יעסקו בתחום מערכות ייבוש, מערכות טיפול באוויר צח מורכבות/היברידיות, מערכות האוורור והמזוג במנהרות הרכבת ובמתקן האנרגיה השאובה בגלבוע וכן ניתוח מתודולוגיות לצורך שיפור זמינות מערכות אויר.     

מושב הערב בראשות יואב אלדאג יעסוק בנושא בטיחות אש. ההרצאות יעסקו בנושא תכנון וביצוע פנל כבאים לפי התקנים החדשים, פרשנות של נקודות בעייתיות בתקן 1001, אינטגרגציה בין מערכות הבטיחות לפי עדכוני התקינה, ניהול מערכות הבטיחות במנהרת גילון בגליל ומנהרות הרכבת לירושלים.                                                                                                            
בערב ייערך טקס חגיגי של הענקת אותות תעודות ומלגות ומיד לאחריו הופעתו של דויד ברוזה.  יום שישי ה-10.11 ייפתח במושב בנושא קוגנרציה בראשות רפי אהרוני. במושב זה יוצגו טכנולוגיות שונות של מערכות ספיגה, שימוש בגז טבעי ישירות במערכות מזוג אוויר,  סיפורו של פרויקט בהתהוות – מרכז האנרגיה של בית החולים הדסה וכן ניתוח של פרויקטים קמפוסים גדולים בישראל. הכנס יינעל בטקס ובסיומו הרצאת אורח. כמוכן מתוכננת תוכנית מיוחדת לבאי הכנס הנשארים לשבת (קבלת שבת, שבת תרבות ועוד).                                                                               
ההרשמה בעיצומה. ניתן להרשם גם לימים בודדים. אנו ממליצים להקדים להרשם כי כמות החדרים בבתי המלון המבוקשים אוזלת במהירות. 

הרשמה: https://www.electricity2017.com.                  


פי.סי.חץ