אפקון תבנה פרויקט משרדים ומסחר ענק בפתח תקווה

אפקון תבנה פרויקט משרדים ומסחר ענק בפתח תקווה

הפרויקט שייבנה בהשקעה של 380 מיליון שקל, יכלול 120 אלף מ"ר משרדים, מסחר וחניון תת קרקעי

 

 

אפקון בנייה, חברת בת של אפקון אחזקות, חתמה על הסכם במסגרתו תשמש קבלן ראשי בפרויקט בפתח תקוה שייבנה בהשקעה של 380 מיליון שקל. הפרויקט המדובר הוא "גלובל טאוורס" של חברת הנדל"ן מגדלי ישראל, ואפקון תבנה אותו יחד עם בסט נדל"ן.
אפקון בנייה תשמש, עם שותף, כקבלן ראשי בפרויקט להקמת מבנה הכולל מגדל משרדים, שטחי מסחר, חניון תת קרקעי וכן תשתיות לבניית מגדל נוסף באתר. קבוצת אפקון תבצע את כל עבודת המערכות האלקטרו-מכאניות בפרויקט.
הפרויקט ימוקם בצומת הרחובות יצחק רבין ודרך ז'בוטינסקי בפתח תקווה ויכלול 120 אלף מ"ר משרדים, מסחר וחניון תת קרקעי. תקופת הביצוע נקבעה ל-34 חודשים מתחילת העבודה. המתחם נמצא על קרקע פרטית בגודל של כ-19 דונמים, וכולל שני מגדלי משרדים יוקרתיים המתנשאים לגובה של 32 ו-36 קומות כל אחד. הוא מכיל כ-105,000 מ"ר של משרדים, כאשר בקומת הקרקע שלו נבנים כ-8,000 מ"ר נוספים לטובת מסחר, קניות, מסעדות ובילויים. עד כה, טרם ההשקה הרשמית, שווקו בחודש האחרון כבר 13 קומות. כמו כן מתנהל משא ומתן מתקדם עם מספר חברות גדולות בתחום ההייטק ותחומים מובילים אחרים, על רכישת מספר קומות לאותה החברה במגדלים אלו.
מתוך רצון לספק לדיירים מעטפת כוללת של שירותים פנימיים מתקדמים ומשוכללים, המתחם יכלול אולם קונגרסים וכנסים גדול ובינלאומי שמכיל מעל ל-500 מקומות ישיבה ויאובזר בכל הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, חדר תקשורת בינלאומית, לובי מיוחד ומפואר כולל מסכים עם תכנים מתחלפים, חדשות, נתונים מכל העולם ועוד במהלך 24 שעות ביממה, חדרי ישיבות מתקדמים ואולם למסיבות עיתונאים ברמה הגבוהה ביותר. על תכנון המתחם אמון משרד האדריכלים המוביל יסקי-מור-סיון אדריכלים ומתכנני ערים. מועד האכלוס הוא חודש מרץ 2020.
לצד השקת המתחם תושק אפליקציה חדשנית בשם גלובל אופיס שתאפשר לעובדים ולבעלי העסקים תקשורת ישירה עם המגדל בו הם נמצאים דרך הנייד, הטאבלט או המחשב המשרדי. באמצעות האפליקציה תתאפשר לרוכשים גישה ישירה מרחוק למשרד, למערכות המיזוג והתאורה, ניתן יהיה ליצור רישוי ובידוק אבטחה חכם, מערך נטוורקינג חברתי של כל העובדים והעסקים במתחם, הזמנת חדרי ישיבות, שירותי אירוח, אחזקה, ניקיון, אבטחה, תמיכה, הזמנת חניה בקומות החניון, זימון אורחים לפגישות, הזמנת המעלית, גישה ללוחות הזמנים של מערכי התחבורה הציבורית, מערכות לפינוי חכם בחירום ועוד.
פעילותה של אפקון, הנמצאת בשליטת משפחת שמלצר ומנוהלת על ידי ג'רי שנירר, מתחלקת לארבעה מגזרים עיקריים: ליווי והקמת פרויקטים למבנים ותשתיות; פתרונות בקרה ואוטומציה; שיווק והפצה של ציוד ורכיבים בתחומי החשמל והבקרה (פעילות סחר); ופיתוח ושיווק מערכות תקשורת לעסקים.
ישראל רייף - יו"ר אפקון החזקות: "הפרויקט שנחתם מצטרף לפרויקט בניית קמפוס אינטל החדש בפתח תקווה, מגדל אלייד בבני ברק וכן לפרויקטים נוספים ברחבי הארץ בהם משמשת אפקון כקבלן ראשי".
ג'רי שנירר, מנכ"ל אפקון החזקות, מסר: "אנו מברכים על קבלת הפרויקט שהינו הבעת אמון נוספת באפקון ובמעמדה בשוק. מדובר בפרויקט גדול נוסף אותו אפקון מבצעת כקבלן ראשי, תוך הדגשת יתרונה על מתחריה כקבלן המציע את מכלול השירותים הנדרשים למזמין, בהתאם לאסטרטגיה של החברה. במסגרת זו, אפקון תיישם את כלל יכולותיה, כולל ביצוע מכלול המערכות האלקטרו מכאניות בפרויקט תחת קורת גג אחת, החל משלב התכנון, והמשך בשלב הרכש וההקמה של הפרויקט, והיא מביאה להשאת ערך מיטבית ללקוח".


פי.סי.חץ