אפקון בקרה ואוטומציה רוכשת 33% מחברת מאגוס

אפקון בקרה ואוטומציה רוכשת 33% מחברת מאגוס

מאגוס מפתחת, מייצרת ומשווקת מגוון פתרונות מבוססי מכ"ם ווידאו לניטור ואבטחת מתחמים ומתקנים

 


אפקון בקרה ואוטומציה, חברת בת בבעלות מלאה של אפקון החזקות, חתמה על מזכר הבנות לרכישת כ-33% מחברת מאגוס מערכות הישראלית. היקף העסקה כ-15 מיליון ש''ח.
ההשקעה מבוצעת המסגרת חיזוק ההיצע הטכנולוגי של אפקון בארץ ובעיקר בעולם, וכחלק מהיצע של פיתרונות מרחב חכם אותו מקדמת אפקון. מאגוס עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מכ"מים מתקדמים להגנת מתקנים.
אפקון תהיה רשאית למנות שני דירקטורים (מתוך 5), וזאת כל עוד תחזיק ב-20% או יותר מזכויות ההון וההצבעה במאגוס, וכן כי יידרש אישור אפקון לשם קבלת החלטות בנושאים מסויימים שנקבעו.
בהתאם להוראות הסכם העקרונות, עד לתום חודש יוני 2017, יחתמו הצדדים על הסכם רכישה מפורט, וזאת בכפוף להשלמת בדיקת נאותות שתבוצע לשביעות רצונה המלאה של אפקון. היה ולא ייחתם הסכם מפורט עד לתאריך האמור, יפקע תוקפו של הסכם העקרונות.
ישראל רייף, יו"ר אפקון החזקות, מסר בהתייחס לעסקה: ההשקעה תחזק את מעמדה התחרותי של אפקון בארץ ובעולם בתחומי ה-HLS, ובכלל זה בתחום הגנת מתקני תשתית, קמפוסים, וגבולות. הרכישה הנה צעד נוסף בתהליך העשרת ההיצע הטכנולוגי של אפקון בתחומי פעילותה השונים ומשלים לטכנולוגיות סינרגטיות נוספות אותן מפתחת החברה בתחום מערכות שליטה ובקרה, סנסורים אלקטרוניים להגנת מתקנים וגבולות ועוד
ג'רי שנירר, מנכ"ל אפקון החזקות: ההשקעה מבוצעת במסגרת חיזוק ההיצע הטכנולוגי של אפקון בארץ ובעיקר בעולם, וכחלק מהיצע של פיתרונות מרחב חכם אותו מקדמת אפקון. אפקון פועלת ללא ליאות לאיתור טכנולוגיות נוספות משלימות לפעילותה, אותן היא תוכל לשלב בפרוייקטים המבוצעים על ידה, וכן לשווקן ללקוחותיה, וזאת בהתאם למיצובה כגורם המשלב טכנולוגיות חדשניות בפעילותה. העסקה היום מהווה צעד נוסף במימוש האסטרטגיה העסקית של אפקון והצבתה בחזית הטכנולוגיה.
אביאל קיסליאנסקי, מנכ"ל ומייסד מאגוס: מאגוס מברכת על שיתוף הפעולה עם אפקון. מאגוס נמצאת בשלב של גדילה מואצת ומתכוונת להרחיב את שווקי היעד תוך סינרגיה עם אפקון ומינוף ערוצי ההפצה שלה. ההשקעה תאפשר למאגוס אף להאיץ את פיתוח מוצריה העתידיים ובכך לבסס ולהגדיל את יתרונה הטכנולוגי תוך הרחבת מערך השיווק העולמי של החברה.
חברת מאגוס מפתחת, מייצרת ומשווקת מגוון פתרונות מבוססי מכ"ם ווידאו לניטור ואבטחת מתחמים ומתקנים. בעזרת שילוב ייחודי בין טכנולוגיות חישה שונות ועיבוד המידע הנקלט בעזרת בינה מלאכותית, מוצרי החברה מספקים ללקוחותיה פתרונות פורצי דרך, הן באיכותם והן בעלותם. החברה החלה בשיווק ב-2015 ומערכותיה נמכרו עד כה בכ-20 מדינות שונות לשימושי אבטחה מגוונים.
אפקון החזקות בע"מ, באמצעות התאגידים המוחזקים על ידה ("הקבוצה" או "אפקון"), פעילה בתחומי פרוייקטי התשתית, מערכות אלקטרומכניות, טכנולוגיות בקרה ואוטומציה ותקשורת. אפקון מבצעת פרוייקטי תשתית עתירי מערכות וטכנולוגיה, מפתחת ומוכרת פתרונות טכנולוגיים בתחום התקשורת, הבקרה והאוטומציה, בישראל ומחוץ לה. 


פי.סי.חץ