אלקטרה מוכרת למגוריט מגדל הכולל 84 יחידות דיור

אלקטרה מוכרת למגוריט מגדל הכולל 84 יחידות דיור

המגדל הינו חלק מקומפלקס שיכלול שלושה מגדלי מגורים, אותו יוזמת אלקטרה מגורים, כחלק מעסקת תמורות עליה חתמה מול בעלי הקרקע

 

קרן הריט מגוריט ישראל יחד עם אלקטרה חתמו על הסכם במסגרתו תרכוש מגוריט מגדל מגורים שלם בפרויקט של אלקטרה מגורים, חברת הבת של אלקטרה, בשכונת נווה דוד בעיר רמלה. היקף העיסקה הכולל יעמוד על כ-121.7 מיליון שקל (כולל מע"מ), בתוספת של כ-1.5 מיליון שקל בגין הוצאות עיסקה. 
המגדל, הנמצא כיום בשלבי הקמה, נפרש על פני 22 קומות, ויכיל 84 דירות בתמהיל מגוון של דירות 4 ו 5 חדרים לצד דירות מיוחדות ובהן דירות גן וכן יחידות דופלקס פנטהאוז', בשטח מכר של כ-9,800 מ"ר, כ-117 מ"ר בממוצע לדירה. המגדל הינו חלק מקומפלקס שיכיל 3 מגדלי מגורים, אותו יוזמת אלקטרה מגורים, כחלק מעסקת תמורות עליה חתמה מול בעלי הקרקע שלמה ועזרא חממי במהלך דצמבר האחרון. על מלאכת הביצוע אמונה חברת הקבלנות המובילה, אלקטרה בנייה, שצפויה לסיים את הקמת המגדל הראשון במהלך הרבעון השני של שנת 2019. 
בעבור הקרן, מדובר בעסקה הראשונה במסגרתה נרכש מגדל מגורים שלם, אשר יהיה בבעלות בלעדית של הקרן וינוהל על ידה במסגרת אסטרטגיית ההשכרה לטווח ארוך. בדיקות שנערכו מטעם הקרן במהלך החודשים האחרונים ותימוכין נוספים שנתקבלו מגורמים מקצועיים העלו כי מאפייני העיר ונקודת הזמן הספציפית, מהווים הזדמנות מתאימה להשקעה ברכישת המגדל, שעשויה להניב שיעורי תשואה גבוהים, לצד הצפות ערך פוטנציאליות עתידיות עם השלמת הפרויקט ואכלוסו. הבדיקות והמחקרים העלו כי בקרב אוכלוסיית רמלה, ובמיוחד בקרב משפרי הדיור ודור ההמשך, קיים רצון עז להמשיך ולהתגורר בעיר בכלל ובשכונת נווה דוד בפרט, אך בשל ההיצע המוגבל של בנייה חדשה, ולאור עליות המחירים של השנים האחרונות, עולה הצורך בפתרונות השכרה מודרניים ואיכותיים. 
העיר רמלה, המונה כיום כ-73 אלף תושבים, נמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח משמעותית, במסגרתה נרשמת הגירה חיובית לעיר מצד אוכלוסיות חזקות, משפרי דיור וזוגות צעירים. מיקומה האטרקטיבי במרכז הארץ וחיבורה לצירי תנועה מרכזים כדוגמת כביש 6 וכביש 431 וכן לתחנת רכבת סמוכה, הופכים את העיר לנגישה במיוחד. שכונת נווה דוד, הנחשבת לאחת מבין שכונותיה המבוקשות של רמלה, בין היתר בשל מערכת החינוך האיכותית ומגוון שירותים קהילתיים נוספים, ממוקמת בצפון מערב העיר, בסמוך לגבול המוניציפאלי עם באר יעקב. 
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה: "בעסקה הנוכחית אנו מנצלים הזדמנות למימוש חלק מהפרויקט ברמלה. 
במקביל, נמשיך בתהליך הפיתוח וההקמה של שני הבניינים הנוספים בפרויקט, שאנו צופים שייהנו מרמות הביקושים הגבוהות המאפיינות בשנים האחרונות את אזור רמלה והסביבה. אלקטרה מגורים תמשיך לפעול גם בעתיד להעמקת פעילותה בתחום הייזום למגורים כחלק מהאסטרטגיה העסקית של הקבוצה". 

 

*בתמונה - איתמר דויטשר. צילום: יח"צ


פי.סי.חץ