חברי אימקם 2000 נפרדו מאדי בית הזבדי

חברי אימקם 2000 נפרדו מאדי בית הזבדי

אחרי 35 שנה במגזר הציבורי, מתוכן 32 שנה במשרד האנרגיה, מנהל אגף האנרגיה במשרד התשתיות, אדי בית הזבדי פורש לגמלאות, ובאופן טבעי בא להיפרד מחברי איגוד מהנדסי קירור ומיזוג אוויר.

 

בית הזבדי, שמלווה את משק האנרגיה מאז שהלה עוד התבסס על דלקים ופחם, היה המרצה המרכזי בכנס שערך "אימקם 2000" . לדבריו, נכון להיום מערכות מיזוג אוויר מותקנות בלמעלה מ-90% מבתי האב בישראל והמיזוג צורך כ-20% בלבד מצריכת האנרגיה במדינת ישראל. מאחר וישראל התחייבה להפחית את פליטות הפחמן באופן דרסטי ולעבור בהדרגה לאנרגיה אלטרנטיבית, הקציבה הממשלה 30 מיליון שקל להתייעלות אנרגטית ובכוונתה להקצות משאבים נוספים לקידום המטרה. 
שווי שוק ההתייעלות האנרגטית בישראל ניצב לדברי בית הזבדי על 10 מיליארד שקל, והיות ו"אנו ממזגים את עצמנו לדעת, חובה עלינו לעשות כל מה שניתן כדי להשתמש במערכות קירור וחימום יותר יעילות ויותר ידידותיות לסביבה".
מהנדס יוני מלאכי, סמנכ"ל תפעול בחברת משב הנדסת קירור ומיזוג אוויר, הציג בפני הנוכחים פתרון צינון חסכוני להפליא באנרגיה בדמות מערכות הרטבה ומערכות צינון באמצעות אידוי רסס מים (Humidification & Evaporative Cooling).
שתי הרצאות הוקדשו לטכנולוגיית קרינה אולטרה סגולית. מהנדס Jocelyn Dame נשיא ובעלים של החברה הקנדית SANUVOX, סקר את טכנולוגיות מנורות קרינה אולטרה סגולית הקיימות והשפעתן על מערכות מיזוג אוויר, ואילו רון סנדרש, מנכ"ל ובעלים של חברת UV Fresh-Air, וסטיוארט אנגל, מהנדס ראשי, איש המכירות ומנהל קשרי לקוחות חו"ל של חברת Fresh-Air UV, התמקדו בשימוש במנורות אולטרה סגול בשירות תעשיית מיזוג האוויר.
את הכנס הגדוש חתמה הרצאתו המעניינת (הרחבה על כך בקרוב) של מהנדס רם הברון, מנהל מחלקת תכנון בחברת אלקטרה בנושא "הייחודיות בתכנון של פרויקט בניין פורטר", בית הספר ללימודי סביבה באוניברסיטת ת"א והמבנה הראשון בארץ שקיבל את התקן האמריקאי לבנייה ירוקה, בדירוג הגבוה ביותר: LEED Platinum. 

*בתמונה - מימין: יו"ר אימקם עמוס ברקוביץ ואדי בית הזבדי


פי.סי.חץ