200 עובדי תדיראן קרייר יפוטרו כבר בדצמבר

200 עובדי תדיראן קרייר יפוטרו כבר בדצמבר

"200 מתוך 350 העובדים במפעל תדיראן קרייר בעפולה יפוטרו כבר בחודש דצמבר הקרוב", אמר מנכ"ל החברה, דני גולדשטיין, בדיון מיוחד שנערך לאחרונה בוועדת הכספים של הכנסת, על רקע סגירתו הצפויה של מפעל המזגנים.

בסופו של תהליך הפיטורים יפוטרו שאר העובדים והמפעל צפוי להיסגר כליל. הסגירה, לדברי גולדשטיין, היא חלק ממהלך כולל של חברת קרייר האמריקנית להעתיק את קווי הייצור שלה לסין. החברה סגרה בשנים האחרונות כ-40 מפעלים ברחבי העולם והעתיקה כמעט את כל הייצור שלהם למזרח.

גולדשטיין אמר כי מאז שנת 2003 כ- 70 אחוז מהמזגנים מיובאים מסין והמחירים ירדו בעשרות אחוזים בעקבות כך, 'בנוסף לכך, קריסת הנדל"ן בעולם פגעה אף היא בתחום המזגנים, כך גם הירידה בשער הדולר והמיתון הכללי במשק. בעקבות כל זאת ובנסיבות כלכליות נוספות הוחלט להעתיק את החברה לסין'.

מאיר כהן, נציג ועד העובדים, הבהיר ש"סגירת המפעל היא איום קיומי מבחינתנו והאווירה מאוד קשה בקרב העובדים". לדבריו, מרבית העובדים במפעל קרובים לגיל 50 ומקבלים שכר של כ-4,500 שקלים לחודש.

"תדיראן קרייר", שהוקמה ב-1981, מגלגלת כ-100 מיליון דולר בשנה ושליש מהייצור מיועד לייצוא לחו"ל. בתחילת חודש אוגוסט פורסמה הכוונה על סגירת המפעל בעפולה והעברת הייצור לסין. בהמשך, הודיע משה מומרד הבעלים של חברת קריסטל, כי הוא עתיד לקנות את המפעל וכי אם יקבל סיוע ממשלתי, העובדים ימשיכו להיות מועסקים בו. חכ"משה גפני, יו"ר ועדת הכספים קרא להתערבות ממשלתית לשינוי רוע הגזרה.


פי.סי.חץ