הפתח לעסק שלך

הפתח לעסק שלך

מסך אוויר הנו האמצעי היעיל, הזול והחסכוני ביותר ליהנות מאוויר איכותי תוך חסכון בחשמל

יונתן רבה

רוצה להשאיר את דלת העסק שלך פתוחה תמיד בפני הלקוח? מעוניין לחסוך בעלויות החשמל? רוצה לשמור על הפרדה ברורה בין האבק שבחוץ ליוקרה שבתוך המבנה?
שמירה על טמפרטורה בחללים גדולים מעולם לא היתה נוחה, פשוטה וחסכונית יותר!
מסך אוויר הנו הדרך היעילה ביותר, הזולה ביותר והחסכונית ביותר ליהנות מאוויר איכותי וגם לחסוך משמעותית בעלויות החשמל.
בעזרת טכנולוגיה מתקדמת וייחודית, היוצרת מעין מסך אוויר המונע בריחה של אוויר החוצה, תוכל לוותר על דלתות מיותרות, ליצור הפרדה ברורה בין חללים וע"י כך לשמור על טמפרטורה רצויה.
בנוסף לכך, מסך אוויר מתפקד בשבילך כשומר סף נאמן המונע חדירת עשן, אבק, זיהום אוויר, ריחות לא נעימים ואף כניסת חרקים לא רצויים.
מסך האוויר משמש חוצץ איכותי ומונע בריחה של כ-70% מהאוויר הממוזג. תורם רבות להפחתת עבודת מיזוג האוויר. מוביל לחסכון בולט של עד 40-60% מהוצאות החשמל על מיזוג האוויר. וכן, התאמה מקסימאלית לאקלים הישראלי: חישוב העוצמה וכמות הזרמת האוויר הנחוצה.

כיצד בוחרים מסך אוויר?
כדי לשמור על יעילות שמירת האנרגיה של מיזוג האוויר במבנה יש להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בהתקנות מסוג זה. בחברת א. מערכות מיזוג אוויר, מספקים שירות אמין ומקצועי – מרגע בחירת מסך האוויר
ועד להתקנתו אצל הלקוח.
בעזרת טכנולוגיה חדישה, תרמוזון (Thermozone), מעצבים בא. מערכות יחידות הסורקות את מבנה החלל ובוחנות את גיאומטריית זרימת האויר בחדר. שלב ראשוני זה מעניק את הדרישות הבסיסיות להתקנה אופטימלית של מסך האוויר.
כדי למקסם את יעילות האנרגיה הנכונה עבור החלל, ממשיכים ללוות את הלקוח לאורך כל שלבי העיצוב וההתקנה, הדורשים ידע, נסיון ותכנון זהיר על מנת לבחור את מסך האוויר האופטימלי עבורו.

מסכי אוויר או מחממי דלתות?
ישנם הבדלים משמעותיים בין מחממי דלתות ובין מסכי אוויר:
מחממי הדלתות פועלים ע"י חימום אוויר נכנס וייצור זרימת אוויר חלשה ובעוצמת חום גבוהה. מחממי דלתות לרב הינם פיתרון זול יותר מאשר מסך האוויר, אך בהתאם לזרימת האוויר החלשה שלהם, הם מכסים רק חלק מן הפתח ומאפשרים זרימת אוויר קר ולא רצוי מבחוץ לתוך החדר וכן נזילה של אוויר חם מתוך החדר - החוצה.
פתרון זה מתאים לפתחי דלתות קטנים, פתחי שירות והגשה, קיוסקים וכדומה.
לעומתם, מסכי אוויר בעלי ביצועים מלאים, מספקים מחסום אוויר כמעט הרמטי מחלקו העליון של מפתן הדלת ועד לקצהו התחתון.
מסכי אוויר יוצרים מעין "דלת וירטואלית" בלתי נראית ע"י הזרמת אוויר במהירויות גבוהות לאורך המפתן. יעיל בעיקר לדלתות בגובה מלא ומפתנים רחבים.
במבחן המציאות עולה יעילות מסך האוויר בהרבה על זו של מחממי הדלתות, וכן תיעול האנרגיה המחושב יוצר מינימום נזילת אוויר בשני הכיוונים.

התקנת מסך האוויר הנכון בשבילך
חברת א. מערכות מיזוג אוויר, הידועה בניסיון ובשירות האמין בכל הנוגע להתקנת מסכי אוויר, העלתה מספר הערות והארות חשובות, העולות בשלב ההתקנה:
יש לדאוג כי כל רוחב הפתח יהיה מכוסה ע"י מסך האוויר. חישוב נכון של זרימת האוויר הינו משתנה חשוב ביותר בזמן ההתקנה. יש לדאוג לזרימת אוויר מספקת עבור כל גובה הפתח.
יש לבחון את השיקולים הכרוכים בעומס על הדלתות, את המונחים של רוח והפרש לחצים (קרא עוד על כך ב"מדריך הטכני"), וכן את תדירות התנועה דרך הדלת. יש לשלב אוורור מאוזן (קרא עוד על כך ב"מדריך הטכני").
מסכי אוויר לא יכולים למנוע זרמי אוויר יתרים או מהירויות רוח.

חקירה מקיפה של מבנה הבניין

חקירת מבנה הבניין, למידת מערכת האוורור ולחצי זרמי האוויר שבו הינם שלב חיוני ונחוץ לפני ההתקנה.
כחלק מהתקנה מקצועית ואיכותית זו יש למפות את זרמי האוויר, עומסי הרוח ולחצים מלאכותיים נוספים הקיימים במפתן ולהבטיח התקנת מסך אוויר איכותית וחסכונית.
בא. מערכות מיזוג אוויר יודעים להתאים ללקוח את מסך האוויר הנכון לפתח שלו:
התמודדות עם בעיות של זרמי אוויר תיפתר ע"י מסך אוויר עם חום. מסכי אוויר מקיפים מומלצים לשימוש בפתחים של מחסנים קרים ובשטחי בניין ממוזגים באקלים חם. לעומת זאת, באקלים קר מומלץ להתקין מסך אוויר עם חום, הכולל פונקציית אוורור לימי הקיץ, השומר על טמפרטורת האוויר הממוזג שבתוך המבנה.

כיצד נכון להתקין מסך אוויר?
התקנה נכונה תעשה רק כאשר חלק מזערי מזרם האוויר מכוון כלפי חוץ, בעוד שחלקו הגדול של זרם האוויר חוזר חזרה אל תוך החדר. בצורה זו מווסת מסך האוויר את הזרמים כך שהאוויר מבחוץ אינו חודר אל תוך המבנה ואילו האוויר שבפנים נשאר בתוך המבנה ובטמפרטורה הרצויה.
בעת ההתקנה יש לתת תשומת לב מרובה הן לאספקת זרימת האוויר לתוך המכשיר ומחוצה לו, וכן לאפשר גישה פשוטה ונוחה לצורכי תחזוקה שוטפים.

תפעול ובקרה של מסך האוויר
חלק בלתי נפרד מהתקנת מסך אוויר הינו תפעולו השוטף.
יש לדעת לקרוא את הצרכים ולהתאים יחידת בקרה ידנית או אוטומטית, המתאימה בדיוק לאופן השימוש, לגודל המפתן והחשוב מכל - לתקציב הלקוח.
קיימות מספר טכנולוגיות בהן ניתן לבקר ולווסת טמפרטורה ועוצמה של מסך אוויר:
ויסות ידני הכולל קופסת בקרה ותרמוסטט. פתרון זה מתאים לפתחים קטנים הנפתחים ונסגרים תדיר, וכן נחשב זול ואיכותי.
ויסות אוטומטי משוכלל, המבוסס על השוואת טמפרטורה פנימית וחיצונית וחיישנים המזהים האם הדלת פתוחה לרווחה או סגורה. פתרון מתקדם זה יעיל בעיקר לבניינים, כניסות גדולות, קניונים ומרכזי קניות גדולים.

שירות אישי ותמיכה מקצועית
בחירת מסך אוויר נכון, התקנתו ותפעולו עומדים בשורה אחת עם שירות אמין, תמיכה מקצועית ונסיון של שנים בתחום. צרו איתנו קשר עוד היום, ונשמח לייעץ ולעמוד לרשותכם לאורך כל תהליך התקנת מסך האוויר.
נשמח לתת לכם את המידע המפורט והרלוונטי ביותר עבורכם ע"י תיאור נתוני המפתן וצרכי השימוש הרצויים בסך האוויר: סוג וגודל שטחי-הבניין, רוחב וגובה הפתח, תדירות התנועה דרך הפתח, האם יש חום חשמלי, חום של מים (מהי טמפרטורת המים) או האם אין חימום הטמפרטורה בפנים הבניין והטמפרטורה בחוץ, חשיפה לרוח.
עברו גם אתם עוד היום לאוויר איכותי יותר וחיסכון בלתי מתפשר באנרגיה!
הכותב הנו מנכ"ל א. מערכות, בעל ניסיון וידע רב בתחום החימום והקירור לחברות מפעלים גני אירועים ועוד.


פי.סי.חץ