א. גור טכנולוגיות מנקה צינורות מחליפי חום באמצעות מערכת ייחודית

א. גור טכנולוגיות מנקה צינורות מחליפי חום באמצעות מערכת ייחודית

שיכבת הלכלוך שנוצרת על דפנות צינורות החלפת החום גורמת לירידה בתפוקת המערכת, צריכת אנרגיה מוגברת ושחיקה מואצת של המדחסים

חברת א. גור טכנולוגיות, המתמחה בביצוע ניקוי כימי ומכני של מחליפי חום במערכות מיזוג אוויר וקירור מרכזיות, מבצעת לאורך שנים רבות בהצלחה מרובה ניקויים מכניים בהברשה של צינורות, מחליפי חום במעבי מים במערכות מיזוג אוויר וקירור.  
עדי גור, סמנכ"ל השיווק בחברה, מספר כי בצינורות מחליפי החום, במהלך פעילות היחידה לאורך השנים, נוצרת שיכבת משקעים אשר אינם ניתנים לפירוק והמסה בתהליכים כימיים כדוגמת משקעי אבנית. משקעים אילו כוללים חול, בוץ ולכלוך אשר חודרים את מסנני היחידה, "מתיישבים" בדפנות צינורות החלפת החום, יוצרים שיכבת בידוד בחלקו הפנימי של הצינור, אשר מקטינה את קוטר הצינור ופוגעת באופן משמעותי בתהליך החלפת החום של היחידה. שיכבת הלכלוך שנוצרת על דפנות צינורות החלפת החום גורמת לירידה בתפוקת המערכת, צריכת אנרגיה מוגברת ושחיקה מואצת של המדחסים אשר עשוייה להביא לקריסתם בימים חמים של הקיץ הישראלי. משקעים מסוג חול, אבק ובוצה אינם ניתנים לפירוק והמסה בתהליך של ניקוי כימי על ידי שימוש בכימיקאלים ולכן נידרשת פעולה מכנית אשר תסיר את המשקעים מדפנות הצינורות ותפנה אותם מהמערכת ללא גרימת נזק לצינורות הנחושת העדינים המשמשים בתהליך החלפת החום. א. גור טכנולוגיות מבצעת עבודות ניקוי מכני של צינורות מחליפי חום באמצעות מערכת ייחודית הכוללת ציר מתכתי אותו עוטף צינור גומי מוקשח. בקצה הציר מולבשת מברשת מצופה בסיליקון קרביד (חומר המגביר את חיכוך המיברשת על הצינור ללא גרימת סריטות ונזק לצינור) ובין ציר המתכת לצינור גומי מוזרמים מים בלחץ. המברשת מסתובבת במהירות של 1400 סל"ד ומוכנסת לכל צינור במחליף החום. המברשת מותאמת לכל קוטר ומסירה בייעילות רבה את המשקעים מדפנות הצינורות, המים המוזרמים לתוך הצינורות שוטפים את כל המשקעים שהסירה המיברשת אל מחוץ ליחידה ומשאירים את הצינור נקי לחלוטין מכל משקע ולכלוך. 
סדרת הניקויים המכניים שביצעה א. גור טכנולוגיות לאחרונה במספר מפעלים ברחבי הארץ עברה בהצלחה רבה, שיפרה משמעותית את תפוקת יחידות העיבוי והביאה אותם למוכנות מלאה לקראת הקיץ. 
לפרטים ומידע נוסף: 03-6492053


פי.סי.חץ