מזגני אינוורטר של אלקטרה כשרים לשבת

מזגני אינוורטר של אלקטרה כשרים לשבת

היחידים הזוכים כעת לאישור מדעי מהמכון המדעי טכנולוגי

בשורה חשובה לציבור החרדי: המכון הטכנולוגי הלכתי מדעי קובע כי מזגני אינוורטר של אלקטרה אינם פועלים כלל על ידי עיניות או גלאי תנועה, ולכן כשרים לשבת. 
השימוש במזגנים רגילים הפועלים באמצעות תרמוסטט, ללא מווסת חום וקור קבועים בטכנולוגיה החדשנית של אינוורטר, מאפשר למשתמשים שומרי השבת להימנע מפתיחת חלון או דלת שלא בעת פעילות המזגן בכדי להימנע מהפעלתו על ידי שינוי הטמפרטורה בחדר. 
ראוי לציין כי גם בין דגמי מזגני האינוורטר השונים קיימים הבדלים ניכרים (הפועלים על ידי טכנולוגיית וויסות טמפרטורה עצמאי ללא תרמוסטט) ומזגני אלקטרה הם היחידים הזוכים כעת לאישור מדעי מהמכון המדעי טכנולוגי.
לאחרונה אף נכנסה טכנולוגיה חדשה, העושה שימוש בהפעלת המזגן ע"י עינית וחיישני תנועה המזהים שינויי תנועה המשפיעים על טמפרטורת החדר. דגמים רבים של חברות שונות לא נבדקו עדיין וידוע כי בחלק מהם יש שימוש בטכנולוגיה זו.
באלקטרה, חברה המובילה מזה תקופה ארוכה את תחום המיזוג גם במגזר החרדי, נטלו יוזמה מבורכת ופנו לבדיקה יסודית של מזגני החברה. בדיקה טכנולוגית מדעית מקצועית ואמינה ע"י המכון הטכנולוגי הלכתי מדעי בראשות הרה"ג ר' לוי יצחק הלפרין שליט"א, הזוכה לאמונם של גדולי הפוסקים שליט"א.
מהמכון נמסר כי לאחר שעבר המזגן בדיקה מדעית מקיפה ויסודית, על ידי בדיקות טמפרטורה ומבחני תגובה ורגישויות לתנודות בחלל החדר, מתבררות מספר עובדות חשובות.
א. כל מזגני אלקטרה אינם פועלים כלל על ידי עיניות או גלאי תנועה ומשום כך אין בהם כל בעיה לשימוש בשבת מבחינה זו.
ב. במזגני אינוורטר של חברת אלקטרה קיימת תוספת הידור והקפדה משום שווסת החום והקור פועל באופן סטאטי וקבוע ואינו משתנה בהתאם לכניסת או יציאת בני אדם מהמקום הממוזג. משום כך, מציינים רבני המכון במכתב שמתפרסם, ראוי להעדיף את מזגני אינוורטר של חברת אלקטרה.


פי.סי.חץ