בריא וחסכוני

בריא וחסכוני

אלקטרה השיקה מיני מרכזי בריאותי ומיני מרכזי לבנייה הירוקה

אלקטרה מוצרי צריכה חשפה לאחרונה את החידושים הבולטים והחסכוניים באנרגיה שלה בקיץ הנוכחי.
לראשונה בישראל מזגן מיני מרכזי בריאותי, הכולל רכיב Sterionizer אינטגרלי, המנטרל באופן אקטיבי וירוסים, חיידקים וגורמים מזהמים שונים. הרכיב הינו פטנט עולמי מוגן, פרי פיתוח חברת תעשיות בית-אל, המתמחה במערכות סינון והגנה מפני גזים לתעשייה, לצבא ולמגורים. הסטריאונייזר יורכב בכל המזגנים המיני מרכזיים של אלקטרה ומפיק כמות גבוהה של יונים חיוביים ושליליים בזמן פעולתו. יונים אלה, בשילוב מולקולות המים שבאוויר, מתרכזים סביב הגופים המזהמים ומנטרלים אותם כליל. בדיקות מעבדה שנערכו ברחבי העולם מוכיחות את יעילות הסטריאונייזר בנטרול מגוון רחב של בקטריות, פטריות, עובש, נבגים ווירוסים, דוגמת שפעת H1N1. המזגן הבריאותי יימכר בתוספת של 150 ש"ח מעל למחירו של מזגן מיני מרכזי רגיל. הסטריאונייזר בעל צריכת חשמל נמוכה במיוחד 0.36 וואט, הוא קומפקטי, קל להטמעה ופליטת האוזון שלו אפסית.
סופר QUIET היא סדרה חדשה של מזגנים מיני מרכזיים המיועדים לפרויקטים של בנייה ירוקה, הדורשים רמות נמוכות במיוחד של רעש ויעילות אנרגטית גבוהה. הסדרה כוללת מזגנים בתפוקות של 4-6 כ"ס, בעלות מעבה מושתק, המצמצם את פליטת הרעש ב-50% בהשוואה למזגנים רגילים ובעלי דירוג אנרגטי גבוה.
אלקטרה מינימקס פלוס הינה מערכת חדשה לבקרת טמפרטורה למזגנים מיני מרכזיים, המאפשרת שליטה על הטמפרטורה בכל חדר, ניתוק אספקת האוויר לחדרים לא מאוכלסים וחיסכון של עד 30% בצריכת החשמל בהשוואה למזגן ללא המערכת. המערכת, פרי פיתוח ישראלי, כוללת עינית, שלט רחוק ודמפר ממונע חשמלית בכל חדר ומתאימה לעד 6 חדרים. עלות המערכת החל מ-1,900 ש"ח והיא מתאימה למזגנים מיני מרכזיים רגילים ובטכנולוגיית אינוורטר.
אלקטרה ארט הינה קולקציה חדשה של מזגנים עיליים מעוצבים לחדרי שינה, חדרי ילדים, חדרי מגורים וחדרי נוער. המזגנים בעלי פנל קדמי שטוח לחלוטין עליו מודבקת מדבקת 3M איכותית עם למינציה ו-5 שנות אחריות על ההדפסה וההדבקה. בנוסף למגוון העיצובים החדשים, השנה תכלול הסדרה גם דמויות ממותגות ידועות ופופולאריות כגון הלו קיטי, טוויטי, באגס באני ועוד ממגוון לוני טונס. תוספת עלות המדבקה היא 179 ש"ח לצרכן. המזגנים מגיעים במגוון תפוקות של 1 - 2.5 כ"ס בטכנולוגיה רגילה או אינוורטר והם קומפקטיים ומעוצבים.
יגאל גרויסר, מנכ"ל מפעל המזגנים של אלקטרה בראשון לציון, ציין כי החברה משקיעה רבות בשדרוג יכולות הייצור, הפיתוח ובקרת האיכות. "כל המזגנים של אלקטרה עומדים בתו תקן ישראלי מלא, מה שמצביע על איכות המוצרים ואמינותם וההקפדה על תהליכי ייצור מתקדמים וקפדניים". לדבריו, המפעל עבר לאחרונה "מהפכה ירוקה", והוא מתמקד בטכנולוגיית אינוורטר החסכונית בחשמל, ממחזר חלק גדול מחומרי הגלם ושומר על בטיחות וגהות העובדים.
יגיל וויט, סמנכ"ל ומנהל חטיבת מיזוג אוויר באלקטרה מוצרי צריכה: "אנו נמשיך גם הקיץ להביא לצרכן הישראלי את מיטב הטכנולוגיות תוך מתן שירות ואחריות מצוינים".


פי.סי.חץ