התייקרות קררי R-22 הביאה לעלייה חדה במחיר תיקוני המזגנים בארה

התייקרות קררי R-22 הביאה לעלייה חדה במחיר תיקוני המזגנים בארה"ב

ככל שהביקוש גדל וההיצע קטן, המחיר של המוצר קופץ וזוהי תמונת המצב לגבי ה-R-22

בעלי המזגנים הישנים בארה"ב שוברים את הראש בימים אלה עם בעיה מאוד לא פשוטה לקראת הקיץ ההולך ומתקרב. החלטת הממשלה לאסור את ייצור קררי R-22 בתום שנת 2010 ולהקטין את משמעותית את יבוא הקררים הגורמים לפגיעה בשכבת האוזון, הביאה לעלייה חדה במחירי הקררים ובתיקוני המזגנים בהם משתמשים עדיין מיליוני אמריקאים. 
מאז חודש ינואר האחרון נדרשים בעלי המזגנים ששילמו בשנה שעברה כ-100 דולר על מילוי חוזר של גז קירור R-22, סכום של 300-350 דולר לאור המחסור ההולך וגובר בנוזל החיוני.
"המחיר הסיטונאי של ה- R-22 במיכלים של 30 פאונד (כ-13.5 ק"ג) האמיר מ-150 דולר לכדי 450 דולר ועוד היד נטויה, ולכן נאלצנו להעלות את התעריפים שלנו בהתאם", הסביר סקוט גוצ'נאוור, מנכ"ל ג'וצנאוור חימום וקירור. "אלה הם חוקי השוק: ככל שהביקוש גדל וההיצע קטן, המחיר של המוצר קופץ וזוהי תמונת המצב לגבי ה-R-22".
ג'וצנאוור הפנה את המתלוננים לתופעת התחממות כדור הארץ שהביאה את הממשל הפדראלי להגיע להחלטה שתביא להורדת השימוש בקרר הפופולארי בכ-50% בין השנים 2012 ו-2014, מתוך תקווה שהמלאים של ה- R-22 יאזלו כמעט כליל והדבר יאלץ את הצרכנים למצוא תחליפים ידידותיים יותר לסביבה או לחלופין להצטייד במערכות מיזוג אוויר חדישות הפועלות על נוזלי קירור הנחשבים לירוקים כמו ה- R-410A.


פי.סי.חץ