מנהל תיכון כיבה את המזגנים כי ההורים לא שילמו חוב

מנהל תיכון כיבה את המזגנים כי ההורים לא שילמו חוב

בעיריית עכו הגיבו בכעס על צעדו של הרב לברמן

מה עושה מנהל בית ספר שחלק מהורי התלמידים לא הסכימו לשלם על התקנת המזגנים בכיתות? הרב מיכאל ליברמן, מנהל בית הספר התיכון הדתי אמי"ת קנדי בעכו, החליט ללמד לקח את התלמידים שהוריהם סירבו לשלם וכיבה את המזגנים בשיאו של יום לימודים חם במיוחד.
בבית הספר לומדים 370 תלמידים בכיתה ז' עד י"ב. אחד ההורים סיפר כי בתחילת שנת הלימודים התבקשו ההורים לשלם 250 שקל עבור התקנת מזגנים במוסד החינוכי. חלק מההורים מיהרו לשלם אבל מכיוון שהורים רבים התקשו לעמוד בנטל, הוא הופחת לכדי 100 שקל. אלא שגם את הסכום המופחת לא כל ההורים שילמו, ולכן החליט ליברמן על דעת עצמו לסגור את המזגנים שהמשיכו במקביל לפעול בחדר המורים.
בעצה אחת עם ההורים, בחרו חלק מהתלמידים במחאה, ללכת הביתה. "זה בית ספר דתי, הנערות לבושות בחצאיות ארוכות, מתחת יש גם טייטס או גרביים ארוכים, חולצות בעלות שרוולים ארוכים, וזה לא ממש נעים בימים לוהטים אלו. הגעתי לבית הספר, פניתי למנהל וביקשתי שיבטל את החלטתו, אבל הוא התעקש ואמר שלא יפעיל את המזגנים עד שכל ההורים ישלמו", סיפר הורה זועם ל"וואי נט".
בעיריית עכו הגיבו בכעס על צעדו של הרב לברמן: "העירייה ורשת אמי"ת נכנסו לתוכנית מיזוג קרית החינוך ביחד עם ועד ההורים. חלקם של ההורים נמוך מאוד - 20 אלף שקלים מתוך 120 אלף שקלים. המנהל, החליט על דעת עצמו לכבות את המזגנים, והוא קיבל הנחיה חד משמעית מהעירייה להדליקם לאלתר, ללא עיכוב נוסף. מדובר בטעות בשיקול הדעת של המנהל והוא יוזמן לשיחת הבהרה עם המפקח על בית הספר ועם ראש מינהל החינוך בעירייה". 
בסופו של דבר ובהתערבות המפקח על בית הספר חודשה עבודת המזגנים וממשרד החינוך נמסר כי הנושא ייבדק. גם מרשת אמי"ת נמסר כי המנהל הבין ששגה והעניין כולו ייבדק. "כל תלמיד צריך לקבל מלוא התנאים ללמוד גם אם הוריו לא עמדו בתשלומים כלשהם".


פי.סי.חץ