מכון מיזוג האוויר האמריקני מזהיר מפני מכת זיופי קררים

מכון מיזוג האוויר האמריקני מזהיר מפני מכת זיופי קררים

מדובר בזיופים בכמות אדירה של מיכלי R-134a המכילים בפועל R-40

המכון האמריקני למיזוג אוויר, חימום וקירור (AHRI) יצא לאחרונה באזהרת בטיחות פומבית מפני מכת זיופים של נוזלי קירור. מדובר בזיופים בכמות אדירה של מיכלי R-134a המכילים בפועל R-40 (מתילן כלוריד או כלורופן) שנמצא ביחידות מיזוג ניידות, מערכות מיזוג אוויר קבועות ומערכות להובלת קירור במדינות רבות.
למען הביטחון האישי וכדי להימנע מפציעה חמורה או מוות, יש לנקוט בזהירות מיוחדת בעת יציאה לתעלות השירות לצורך בדיקה או תיקון מערכות מיזוג וקירור שאינן מתפקדות, או שכבר עברו שירות של בעלי מקצוע אחרים. R-40 מגיב באופן כימי כשהוא בא במגע עם אלומיניום בתוך מערכות המיזוג, ומכיל רעלים מזיקים ומאוד מסוכנים, שחשיפה אליהם או מגע של המערכת עימם או עם האוויר בקרבת המערכת עשוי ליצור חומצה חזקה ותגובה כימית מסוכנת. בעבר הלא רחוק כבר אירעו מספר התפרצויות של חומרים רעילים בתעלות מיזוג אוויר שהובילו למספר הרוגים. בחלק ממערכות אלו נמצאו מכילים R-40 או חומרים פסולים אחרים.
קררים דוגמתR-40  R-22 , R-142b, R-152a ,R-12, נמצאו לאחרונה מעורבבים במיכלים חדשים עם R-134a כשהם נושאים את הכיתוב של ה- R-134a. עם זאת, נמסר כי מכת זיופי נוזלי הקירור רחבה בהרבה מנושא ה- R-134aוהתפשטה לקררים אחרים כמו ה- R-22, R-404A וה- R-410A. ציבור הטכנאים והמתקינים מתבקש לשמור על עירנות ולהימנע מהשימוש בנוזלי הקירור המסוכנים.
 


פי.סי.חץ