ג’ונסון קונטרול רוכשת חברת מיזוג ב-1.6 מיליארד דולר

ג’ונסון קונטרול רוכשת חברת מיזוג ב-1.6 מיליארד דולר

“יש לי תחושה מאוד מוצקה וביטחון רב שהעסקה הזאת תהיה מאוד מוצלחת עבורנו”.

ג’ונסון קונטרול ממשיכה להתרחב. ענקית מיזוג האוויר ממילוואקי, ויסקונסין, רכשה את חברת Air Distribution Technologies תמורת 1.6 מיליארד דולר במטרה להקטין את תלותה בתעשיית הרכב.
רכישת החברה מריצ’רדסון, טקסס, תאפשר לג’ונסון קונטרול להגדיל את סל המוצרים שלה בתחום מיזוג האוויר, חימום ואוורור לתעשיית הרכב. החברה הטקסנית שבבעלות זרוע ההשקעות של קרן הפנסיה הקנדית, נחשבת ליצרנית הגדולה ביותר בתחום פעילותה בצפון אמריקה והעסקה אמורה להיסגר בסוף חודש יולי הקרוב.
Air Distribution Technologies מעסיקה כ-7000 עובדים ב-46 מפעלים ברחבי תבל כולל המזרח התיכון, סין, הודו וארה”ב. למרות שיש חוג לקוחות דומה לדמי לזה של ג’ונסון קונטרול, נמסר כי בפועל מוצרי החברות משיקים זה לזה.”זוהי עסקה מצוינת עבורנו והודות לה נוכל להגדיל באופן ניכר את נתח השוק שלנו”, העריך אלכס מולינרולי, מנכ”ל ונשיא ג’ונסון קונטרול בשיחת וידאו שערך עם אנליסטים לרגל הרכישה. “יש לי תחושה מאוד מוצקה וביטחון רב שהעסקה הזאת תהיה מאוד מוצלחת עבורנו”.
בחודש ינואר האחרון מכרה ג’ונסון קונטרול את חטיבת האלקטרוניקה שלה כחלק מהאסטרטגיה החדשה להשקיע בחטיבת הבנייה שלה בכלל ובמחקר ופיתוח של מצברים ירוקים לתעשיית הרכב בפרט. חטיבת הבנייה אמונה אגב על פיתוח ומכירת מערכות מיזוג אוויר, חימום ואוורור למגזר הביתי והמסחרי כולל צ’ילרים ועד למערכות אזעקה ואבטחה לאותם מגזרים. על לקוחות החברה נמנים בנקים, בתי חולים, בתי ספר ואפילו מגדלים דוגמת האמפייר סטייט בילדינג ויו.אס. טאוור. בשנת 2005 רכשה ג’ונסון קונטרול את חברת מיזוג האוויר יורק אינטרנשיונל תמורת 3.2 מיליארד דולר!
לדברי מולינרולי למרות שמבחינה כספית Air Distribution Technologies היתה נמוכה ב-50% מעסקת יורק, העסקות מאוד דומות במהותן. “האינטגרציה תקח זמן, אבל בסופו של דבר היא תעלה על הגל הנכון. אחרי הכל יש לנו כבר ניסיון איך עושים את זה נכון”... הראה כי ג’ונסון קונטרול נוקטת באסטרטגיית התרחבות דומה למדי של מתחרותיה הגדולות ג’נרל אלקטריק, אינגרסול ראנד ויונייטד טכנולוג’יס: מיזוג ורכישות.


פי.סי.חץ