המסגדים במצרים נדרשים לכבות את המזגנים בין התפילות

המסגדים במצרים נדרשים לכבות את המזגנים בין התפילות

המצב הכלכלי ההולך ומחריף במצרים ומשבר האנרגיה נותנים את אותותיהם על באי המסגדים.

המצב הכלכלי ההולך ומחריף במצרים ומשבר האנרגיה נותנים את אותותיהם על באי המסגדים. ממשלת מצרים יצאה לאחרונה בהוראה גורפת למסגדים ברחבי המדינה לכבות את המזגנים מחוץ לשעות התפילה כדי לחסוך באנרגיה.
משרד הדתות המצרי הוציא צו מיוחד בנידון כחלק מהתוכנית הממשלתית המקיפה לקצץ את צריכת האנרגיה במבנים ממשלתיים וציבוריים.
על-פי ההערכות ברחבי מצרים הנחשבת למדינה הערבית בעלת האוכלוסייה הגדולה ביותר, מצויים כ-80 אלף מסגדים. משרד הדתות אסר לאחרונה על המסגדים להדליק את מערכות מיזוג האוויר לפני ה-15 למאי השנה וזאת בהמשך לצו האוסר על הפעלת מזגנים כאמור מחוץ לשעות התפילה.
למרות שמערכות המיזוג והקירור שלהם נתרמו ברובם על ידי המתפללים הפוקדים אותם, משרד הדתות הוא זה שמממן בפועל את הוצאות החשמל של בתי התפילה. 
יחד עם זאת, לא ברור כמה כסף יצליחו השלטונות לחסוך כתוצאה מהמהלך שבו נקטו. יש לציין כי מצרים סובלת בקביעות מהפסקות חשמל ממושכות והשנה שברו ההפסקות שיא שלילי חדש. כתוצאה מכך החליטה הממשלה הזמנית שתפסה את השלטון בעקבות הדחת הנשיא מוחמד מורסי, להנהיג שורה של צעדים שנועדו להקטין את הגרעון הענק אליו נקלעה קהיר.
בהודע להעיתונות שפורסמה זה מכבר נאמר כי 20% מאוכלוסיית המדינה הנמנים על העשירונים העליונים שלה יידרשו לשלם חשבונות חשמל גבוהים משמעותית בשל המצוקה הקשה. “המטרה היא בפירוש לקחת יותר מהעשירים לטובת העניים שמהם כבר אין מה לקחת, ובצורה כזאת גם העול הכלכלי יתחלק בצורה יותר שוויונית”, ציין אשרף אל ערבי, שר הפנים המצרי.


פי.סי.חץ